Turgut Altınok'un anket tedirginliği: Sahte inanmayın

Turgut Altınok'un anket tedirginliği: Sahte inanmayın

AKP Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok anket tedirginliği yaşıyor. Yaptığı seçim gezilerinde "Sahte anketlere inanmayın" diyen Altınok, Yavaş'a için de "Verilen sözler yerine gelmiyor. ‘Bir dönem aday olacağım’ demişsin; ama yine 'ben adayım' diyorsun" ifadelerini kullandı.

CHP’nin adayı Mansur Yavaş ile AKP’nin adayı Turgut Altınok arasındaki Ankara Belediöye Başkanlığı seçiminde hem anketler hem siyaset bilimci analizleri iki ismin arasında kapatılmasının mümkün görünmediği kadar bir fark olduğunu söylüyor. AKP’nin Ankara için yaptırdığı anketlerde Mansur Yavaş ile Turgut Altınok arasındaki oy farkının 15 puan civarında olduğu dile getiriliyor.

Turgut Altınok da, Mamak’ta Servis Araçları Odası üyeleriyle kahvaltı programında bir araya gelerek anketlere ilişkin değerlendirmeler yaptı. "Az önce bir vatandaş durdurdu ve dedi ki ‘Cumhuriyet Halk Partiliyim; ama oyum sana’. Sosyal medya anketlerine bakmayın" dedi.

Trafik eleştirisi

Altınok, "Projelerimizle ve eserlerimizle 31 Mart’a hazırız. Ankara'da trafik çoğaldı mı, azaldı mı? Trafikte saatlerce bekliyorsunuz. Şimdi mevcut yollar bizi 5 senede bu hale getirdi. Bir 3-4 sene sonra eğer yeni yollar, bulvarlar, metrolar yapılmazsa bilin ki Ankara'nın trafiği İstanbul’dan daha da çekilmez hale gelecek" diye konuştu.

Keçiören’deki Atatürk Cumhuriyet Kulesi'nin mart ayında açılacağını belirten Altınok, "5 tane müze yapacağız. Milyonlarca kişi ziyaret edecek. Ankara’yı gezmeye gelecekler. Ben esnaflıktan gelmiş bir hizmetkarım. İnşallah sizlerin her zaman yanınızda olacağız" diye konuştu.

"Bir dönem aday olacağım’ demişsin; ama yine 'ben adayım' diyorsun"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı eleştiren Altınok, "'Londra’dan ödül aldım' diyor. Bizim ödülümüzü halk, Ankara versin. Hakkınızı hukukunuzu hep koruyacağız. Er kişi ola ki sözünün eri ola. Millete söz vereceğim, sonra da bunu sileceğim; yok. Bu konuşulan sözler uçmuyor. Mevlana ne diyor; ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. Verilen sözler yerine gelmiyor. ‘Bir dönem aday olacağım’ demişsin; ama yine 'ben adayım' diyorsun. Yavaş’tan sonra hızlı bir adam lazım, ‘Ok’ gibi bir adam lazım. Sahte anketlere inanmayın. Az önce bir vatandaş durdurdu ve dedi ki ‘Cumhuriyet Halk Partiliyim; ama oyum sana’. Sosyal medya anketlerine bakmayın" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.