Sözcü Gazetesi bu kez, Ankara Temsilcisi ve Dış Politika yazarı  Zeynep Gürcanlı ile yolları ayırdı

Sözcü Gazetesi bu kez, Ankara Temsilcisi ve Dış Politika yazarı Zeynep Gürcanlı ile yolları ayırdı

Sözcü Gazetesi’nin internet sitesinde başlayan yeniden yapılanma kapsamında Ankara Temsilcisi ve Dış Politika yazarı olarak görev yapan Zeynep Gürcanlı ile yollar ayrıldı.

Sözcü Gazetesi, haftada bir gün yazı yazan Zeynep Gürcanlı'nın önce köşesini kaldırdı. Gürcanlı'ya bundan sonra yazı yazmaması tebliğ edilmişti.

Şimdi de Sözcü Gazetesi, internet sitesinde başlayan yeniden yapılanma kapsamında Ankara Temsilcisi ve Dış Politika yazarı olarak görev yapan Zeynep Gürcanlı ile yolları ayırdı.

Medyaradar’ın haberine göre, Sözcü Gazetesi’nin internet sitesi sozcu.com.tr’de başlayan yeniden yapılanma kapsamında 2015 yılından beri sozcu.com.tr Ankara Temsilcisi ve Dış Politika yazarı olarak görev yapan Zeynep Gürcanlı ile de yollar ayrıldı.

Zeynep Gürcanlı gazetecilik kariyerine 1991 yılında başladı. Petit Ecole ve Tevfik Fikret Lisesi mezunu olan Gürcanlı, üniversite eğitimini ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde yaptı. 

Anadolu Ajansı'nda dış haberler muhabiri olarak görev yapan Gürcanlı, Hürriyet gazetesinde diplomasi muhabiri olarak çalıştı. Gürcanlı Star gazetesinde önce diplomasi muhabiri, ardından da dış politika yazarı olarak görev yaptıktan sonra The New Anatolian ve Vatan gazetelerinde de yine dış politika alanında çalıştı. 

Hürriyet Gazetesi'nde dijital gazetecilik kariyerine başlayan ve bir süre gazetenin internet bölümünün Ankara temsilciliğini yapan Gürcanlı, 5 yıldır Sözcü Gazetesi'nde internet Ankara temsilcisi ve dış politika yazarı olarak çalışıyordu. 

Diplomasi Muhabirliği Derneği'nin üç dönem başkanlığını yapan Gürcanlı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Ankara Gazeteciler Cemiyeti ile, Parlamento Muhabirleri Derneği üyesi. Gürcanlı, İngilizce ve Fransızca biliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.