"Siyasetin dilini değiştireceğiz"  Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'den İzmir çıkarması! İlk il binası açıldı!

"Siyasetin dilini değiştireceğiz" Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'den İzmir çıkarması! İlk il binası açıldı!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin ilk il binası açılışı için İzmir'de.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin ilk il binası açılışı için İzmir'deydi. 

1.jpg

Muharrem İnce ayağının tozuyla ilk olarak Kemeraltı turuna çıktı.

4-001.jpg

Esnafı ziyaret eden ve sohbet eden  İnce'ye Kemeraltı turunda sürpriz bir isim de eşlik etti.

ince-6-001.jpg

CHP'den 20 yıl Menemen Belediye Başkanlığı yapan daha sonraki süreçte ise partiden ihraç edilen Tahir Şahin, İnce'nin Kemeraltı turunda yanında yer aldı.

ince-7.jpg

İnce'ye vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

2.jpg

Ardından İnce ve beraberindeki grup il binasının olduğu Cumhuriyet Meydanı’na doğru harekete geçti.

ince-5.jpg

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, siyasetin dilini değiştireceklerini ve mizahı, nezaketi ve zekayı ön planda tutan bir dil getireceklerini söyledi.

3.jpg

Partisinin İzmir il başkanlığının açılışı için İzmir'e gelen Muharrem İnce, Kordonboyu'nda, parti otobüsünün üzerinden vatandaşlara seslendi.

ince-1-001.jpg

Muharrem İnce, 19 yıldır memleketi yöneten AK Parti'nin birçok alanda başarısız olduğunu, muhalefet partilerinin ise "muhalefet" yapamadığını savundu.Türkiye'deki partilerden memnun olmayanların Memleket Partisine oy verebileceğini kaydeden İnce, "Siyasetin dilini değiştireceğiz. Siyasete nezaketi, mizahı, zekayı getireceğiz. Akıllı telefonlar vardı, biz şimdi akıllı siyaset yapacağız. Bizim diğerlerimizden farkımız ne? Bizim bir ayağımız Ankara'da bir Washington'da değil, bizim bir ayağımız Brüksel'de Tahran'da, Moskova'da da değil. Aklı, yüreği, beyni, gönlü Ankara'da olan yurtseverleriz biz." dedi.

ince-3-001.jpg

"Ana dilde eğitim" konusunda bir televizyon programında yaptığı konuşmayı hatırlatan İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

ince-2-001.jpg

"Memleket Partisi'nin felsefesi, ideolojisi nettir. Diyarbakır'da 'megri megri', Trabzon'da 'şehit babası', İzmir'de 'Atatürkçü' olmayacaksın. Diyarbakır'da ne konuşuyorsan İzmir'de, Rize'de onu konuşacaksın. Bizim siyasetimiz böyle olacak. Eğitimciler der ki 'Çocuğun üstün yararı, evinde konuştuğu dil mi, memleketin çoğunluğunda konuşan dil mi?' Hangisiyle matematik öğretirsen çocuk daha kolay anlar? Eğitimciler tartışır bunu. Benim dediğim şu: 'Bu bir bilim, bunu siyasetçiler tartışmasın, pedagoglar, dil uzmanları tartışsın'. Türkiye'de iki kesim var, yüzde 5 bu tarafta, yüzde 5 bu tarafta. Bunlardan yüzde 5'i PKK'ya terörist diyemeyen bölücüler, öbür yüzde 5 de Kürtleri tanımayan, ilkel, çağ dışı kafada olanlar ama yüzde 90 makul çoğunluk var. İşte biz Türkiye'yi yüzde 90 makul çoğunlukla oluşturacağız."

ince-4-001.jpg

İnce, partilerinin ilk il binası açılışını gerçekleştirdiklerini, gelecek hafta Van, Ağrı ve Erzurum illerinin ardından İstanbul il başkanlığını açacaklarını sözlerine ekledi.

i1-001.jpg

İnce, konuşması öncesinde eski Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'e parti rozetini taktı.

İnce, konuşmasının ardından parti binasına geçerek binanın açılışını gerçekleştirdi ve partiye katılanlara rozetlerini taktı.

i2.jpgi3.jpgi4.jpgi5.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.