Saygı Öztürk'ün haberi İçişleri Bakanlığı'nı  harekete geçirdi.

Saygı Öztürk'ün haberi İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi.

Saygı Öztürk, kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile yaptığı görüşmeyi sözcü deki köşesinde anlatmış; Cübbeli Ahmet'in, "2 bin selefi dernek silahlanıyor" ifadesini arkasında durduğunu ve savcıların kendisini çağırması halinde il il belirterek 150 isim vermeye hazır olduğunu söylediğini aktarmış,  Cübbeli Ahmet'in ifadesine başvurulmasını tavsiye etmişti.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, 'Cübbeli Ahmet' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün; silahlandığını söylediği derneklerin en az 150'sinin ismini açıklayacağım demesinin ardından, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy tarafından  karşı açıklama geldi

 "Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiası ya da ihtimaline karşı kayıtsız kalmamız mümkün değildir, paylaşılan ilk demeçten sonra da derhal Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri, terör ve istihbarat birimlerimiz tekrar tahkikata başlamıştır" diyen içişleri bakanlığı Twitter'dan yapılan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

1. Bakanlığımızca, bugüne kadar selefi derneklerle ilgili yapılan denetimlerle birçok dernek kapatılmış, birçoğuna para cezası uygulanmıştır. İç Güvenlik Stratejileri Başkanlığı’nca da konunun önemine binaen 1,5 yıllık kapsamlı bir çalışma gerçekleştirilmiştir.

2. Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiası ya da ihtimaline karşı da kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Paylaşılan ilk demeçten sonra da derhal Sivil Toplumla İlişkiler Genel Md.lüğü denetçileri, terör ve istihbarat birimlerimiz tekrar tahkikata başlamıştır.

3. Mesele aynı hassasiyetle takip edilmeye devam edilecek, idari ve adli süreçler işletilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur..

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.