Özel: Rüşvet bu iktidar döneminde dağıtıldı

Özel: Rüşvet bu iktidar döneminde dağıtıldı

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında konuşan Özel,  Reza Zarrab'ın kuryesi Adem Karahan'ın Türkiye'de yaptıkları 20 milyar dolarlık işin 800 milyon dolarının rüşvet olarak dağıttıklarına ilişkin açıklamasına yönelik değerlendirmelerde bulundu. 

CHP'li Özel:

"Zarrab’ın kuryesi Adem Karahan, Türkiye’de yaptıkları 20 milyar dolarlık işin yüzde 4’lük payını 800 milyon dolarını Türkiye’de rüşvet olarak dağıttıklarını açıklıyor ve bu konuda Ömer Çelik’in ağzını bıçak açmıyor. Bu rüşveti alanlardan sayın Erdoğan tarafından büyükelçi olarak atandı. Türkiye’yi yurt dışında maalesef makam aracında Türk bayrağı ile temsil ediyor. Telefonda kıkır kıkır rüşvet alanlar Türk devletini temsil ediyor. 

Bu 800 milyon dolarlık rüşvet bu iktidar döneminde dağıtıldı. Bu konuda hiçbir adım atılmayacak mı? Utanıyoruz, bütün dünya ülkesinde bu kara para hareketine karşı ülkesinde meselenin üstüne gidiyor. Bizimkiler susuyor çünkü alınan verilen rüşvet bu dönemde verilmiş. Ömer Bey’in dikkatini çeker mi o dosyada bir şey daha var; bu dağıtılan rüşvetin yüzde 10’nunu bir tek kişiye vermişler. Biz o bir tek kişiyi merak ediyoruz. Bu tek adam yönetimi herhalde bu tek kişi için bir adım atar. Atamazsa günü gelince o adımı atarlar."

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.