Nihat Zeybekçi: İçkili mekanları tartışmak gericilik ve yobazlıktır

Nihat Zeybekçi: İçkili mekanları tartışmak gericilik ve yobazlıktır

Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne ait işletmelerde içki satışı kararıyla ilgili hukuki süreç başlatacaklarını açıklayan Zeybekçi'nin, geçmişteki ifadeleri yeniden gündeme geldi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi'nin içkili mekan ruhsatları ile ilgili açıklamaları yeniden gündemde.

Nihat Zeybekçi'nin 2019 yılında İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı döneminde yaptığı açıklamalar, yeniden tartışma konusu haline geldi. Zeybekçi, o dönemde içkili mekan ruhsatlarını bizzat kendisinin verdiğini belirterek, içkili mekanların tartışılmasını "gericilik ve yobazlık" olarak nitelendirmişti.

Denizli'de Hukuki Süreç Başlatma Kararı

Son günlerde Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne ait işletmelerde içki satışı kararıyla ilgili hukuki süreç başlatacaklarını açıklayan Zeybekçi'nin, geçmişteki bu ifadeleri yeniden gündeme geldi. Zeybekçi, iki dönem belediye başkanlığı yaptığı Denizli'de içkili mekanların ruhsatlarını bizzat kendisinin verdiğini belirtmişti.

''İçkili mekanları tartışmak gericilik ve yobazlıktır"

2019 yılında İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı sırasında yaptığı açıklamalarda, Zeybekçi, "21. yüzyıl Türkiye'sinde içkili mekanları tartışmak gericilik ve yobazlıktır" ifadesini kullanmıştı. Bu sözleri, günümüzde Denizli'deki içki satışı konusundaki hukuki süreçle çelişkili olarak değerlendirilerek yeniden tartışılmaya başlandı.

Zeybekçi'nin bu iki farklı duruşu, siyasi çevrelerde ve kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. İçkili mekanlar ve içki satışına yönelik politikaların nasıl şekilleneceği merakla bekleniyor.

İfadeler 2019 yılına ait

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi'nin 2019 yılındaki açıklamaları ve günümüzdeki hukuki süreç başlatma kararı, kamuoyunda büyük bir merakla takip ediliyor. İçki satışı ve içkili mekanlar konusundaki bu farklı yaklaşımlar, siyasi arenada da ve sosyal medya da tartışmalara yol açtı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.