Muharrem İnce, MEMLEKET HAREKETİ YOLCULUĞUNU BAŞLATTI

Muharrem İnce, MEMLEKET HAREKETİ YOLCULUĞUNU BAŞLATTI

Muharrem İnce bugün Sivas'tan 'Memleket Hareketi'ni başlatıyor. Muharrem İnce sabah saatlerinde Sivas'a gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na geldi. 

Muharrem İnce bugün Sivas'tan 'Memleket Hareketi'ni başlatıyor.

'Memleket Hareketi'ni başlatmak için sabah erken saatlerde Sivas'a gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na gelen Muharrem İnce, burada yaptığı açıklamalar sırasıda  Kemal Kılıçdaroğlu için, "İtirazı olmamasına teşekkür ederim" dedi. Muharrem İnce Sivas'tan başlayacak 'Memleket Hareketi' için, "Önce bir kere kendimizi korumalıyız, herkese uyarılarım bu yönde olacak, Sosyal mesafe, maske kuralı ve hijyene dikkat edeceğiz dedi. İnce memleket hareketi Türkiye'nin bereketi olacak" diyerek konuşmasını sürdürdü.

'Memleket Hareketi'ni Sivas'ta başlatan İnce’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle 

KUTUPLAŞMAYALIM KUCAKLAŞALIM

Türkiye’nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Böyle bir ortamda Sivas’tan yola çıkıyoruz. Biz kutuplaşma yerine kucaklaşmayı önereniz.

TERSİNE BEYİN GÖÇÜ BAŞLATACAĞIZ

Bizim derdimiz gençlerin beyin göçünü engellemektir. Bir her türlü ayrımcılığa karşı dik duranlarız. Biz demokrasi ve özgürlük neferleriyiz. Türkiye’yi dijital üretim merkezi yapacağız. Tersine beyin göçünü başlatacağız.

DEPREM KAPIDA BEKLİYOR

Kimse memleketin asıl sorunlarını konuşmuyor. Deprem kapıda bekliyor hiçbir parti bunu konuşmuyor. Arkadaşlarımız depremle ilgili çok önemli bir proje hazırladı. Yılbaşına kadar bunu sizinle paylaşacağız.

FİNANSÖRÜMÜZ YOK YÜREĞİMİZ VAR

92 parti var kimse finansörlerini sormuyor ama bize soruyorlar. Bir tane kiraladığımız bu otobüs var, 10 yaşında. Sadece otobüs kiraladık, finansörümüz yok. Bize milyon dolarlar lazım değil, bize yürek lazım, cesaret lazım. Türkiye’nin yeni bir tek adam partisine, tek adam hareketine ihtiyacı yoktur. Ortak akılla, ortak iyiyi bulacak bir oluşuma ihtiyacımız var. 

İHRAÇ KORKUM YOK GELECEKTE ÇOCUKLAR BENDEN HESAP SORMASIN GERİSİ ÖNEMLİ DEĞİL

İstanbul Havalimanı'nda konuşan Muharrem İnce, hakkındaki ihraç tartışmaları için, "Benim böyle kaygılarım ve korkularım yok. Onları ben çoktan unuttum. Ama bir kaygım ve bir korkum var. Gelecekte amca, ağabey, dede, Muharrem Bey  memleket yanarken, memleket kuşatılmışken, sesini çıkarmadın, bir kırmızı plakaya, bir grup başkan vekilliğine, milletvekilliğine razı oldun, kenara çekildin' demesinler. Çocuklar gelecekte benden hesap sormasınlar yeter. Gerisi önemli değil" dedi.

İTİRAZI OLMAMASINA TEŞEKKÜR EDERİM

Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Memleket Hareketi ile ilgili 'itirazımız yok' değerlendirmesi sorulduğunda  "İtirazı olmamasına teşekkür ederim" diyerek yanıt verdi.

 

'Memleket Hareketi'ni Sivas'ta başlatan İnce’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Türkiye’nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Böyle bir ortamda Sivas’tan yola çıkıyoruz. Biz kutuplaşma yerine kucaklaşmayı önereniz. Muhalefet hareketi değiliz, derdimiz gelecektir.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.