Mersin Şehir Hastanesi Onkoloji bölümünde skandal iddia

Mersin Şehir Hastanesi Onkoloji bölümünde skandal iddia

Mersin Şehir Hastanesi Onkoloji bölümünde babasının tedavi gördüğünü belirten Ali Elitemiz isimli yurttaş skandal bir iddiada bulundu. 

 

Mersin Şehir Hastanesi Onkoloji bölümünde babasının tedavi gördüğünü belirten Ali Elitemiz isimli yurttaş skandal bir iddiada bulundu.

Mersin Şehir Hastanesi Onkoloji bölümünde babasının tedavi gördüğünü açıklayan Ali Elitemiz isimli vatandaş sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Mersin Şehir Hastanesi onkoloji servisi tam 4 saattir babama takılı olan idrar sondasını erkek hemşire yok diye değiştirmiyor neden diye sorduğumda caiz değil cevabı aldım. Sağlık sektörü caizlikle mi işliyor sayın bakan?" dedi.

Mağdur yurttaşın açıklamasının tamamı: 

Mersin Şehir Hastanesi onkoloji servisi tam 4 saattir babama takılı olan idrar sondasını erkek hemşire yok diye değiştirmiyor neden diye sorduğumda caiz değil cevabı aldım. Sağlık sektörü caizlikle mi işliyor sayın bakan.

Bak güzel kardeşim sen bir gün bu acıyı yaşama diye haykırıyorum bu çürümüşlüğü. Bir gün bir şeyi yok denilerek eve yollanan babanı, hata yaptık yoğun bakımda olması gerekiyor denilerek kapına gelen ambulansla hastaneye taşırken kanser olduğunu öğrenme diye mücadele ediyorum.

Tuvalete bile gidemez / sabahı görür mü bilmiyoruz / denilirken 4. evre kanser zaten ameliyat edemeyiz sözüyle 11 saat hastane kapılarını kapatan sistemde twitter'dan onkoloji ve yoğun bakım arama diye haykırıyorum. İnan direnecek gücün kalmıyor.

Seni 4 defa kabul etmeyen hastane konu twitter'a düşünce açıyor kapısını emin ol o 11 saati yaşamak istemezsin çünkü  beni oğlunu hatırlamıyor akciğer kanseri beyin metastazı kim olduğunu unutturuyor. Yatağa bağlıyorsun, acısını dindirmeye çalışıyorsun, sen üstüne titriyorsun.

Günlerce uykusuz kalıyorsun, 68 yaşında bir insanla değil 5 yaşında bir insanla uğraşıyorsun. Bu süreçte her şeyi tesadüfen öğrenmene mi, ihmallere mi, açıklamalara mı yanasın bilmiyorsun. O gücün kalmadığı yerde yüzde birlik bir umuda sarılıyorsun. Bunu yaşama kardeşim sakın

O yüzde birlik umuda sarılırken birileri gelip inanç kisvesi altında halihazırda dayanacak gücün yokken sana "Caiz değil"diyor tutanaklar var hastane yönetimde, aç telefonu sor ve yine sen bunları yaşama diye bağırıyorum bu çürümüşlüğü  kurgu de, yalan de, ama sakın yaşama bunları

KONU TWİTTER'DA YAYILINCA BAKANLIKTAN YANIT GELDİ

Ali Elitemiz isimli yurttaş yaşadığı mağduriyeti Twitter'dan paylaştıktan sonra çokça etkileşim aldı ve bunun üzerine Sağlık Bakanlığı'ndan yurttaşa yanıt geldi. Elitemiz'in yaptığı paylaşımın altına yaşadığı sorunu kendilerine bildirmesi istendi. 

İşte o açıklama: 

Ali Bey,

Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi direkt mesaj üzerinden iletebilir misiniz?

'BEN SİZE BİLDİRDİM, BİR ZAHMET BAKIN!'

Bakanlıktan gelen yanıta cevap veren yurttaş Ali Elitemiz, "Ben size telefonla bildirdim olayı şikayet kaydı var olayın yaşandığı anın ses kayıtlarıda var bir zahmet açın dinleyin öyle dönün bana" dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.