Mansur Yavaş AKP kulislerine bomba gibi düştü, Ankara il yönetimi tamamen değişiyor

Mansur Yavaş AKP kulislerine bomba gibi düştü, Ankara il yönetimi tamamen değişiyor

AKP'li il başkanının bir villada Mansur Yavaş'la görüşmesi sonrası kongre takvimi bir anda değiştirildi, Ankara il yönetimi sil baştan değişecek.

 

AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın, CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la bir villada buluşması, AKP'deki kongre planlarını değiştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gelen dosyanın ardından AKP il yönetiminin sil baştan yenilenmesi bekleniyor.

Hürriyet yazarı Nuray Babacan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ile özel görüşmesininin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne dosya olarak geldiğini ve il yönetimi hakkında flaş kararın alındığını ifade etti. 

Babacan'ın "Başkentte ince hesaplar! Villa buluşması ipi kopardı" başlıklı yazısında belirttiği olayda AKP’nin kongre süreci devam ederken, Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın, CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la bir villada buluşmasının ortaya çıktığını aktardı. 

Babacan, buluşmanın ortaya çıkmasının ardından, AKP’deki Ankara planlarının değiştiğini aktardı.

Hürriyet yazarı Nuray Babacan'ın aktarığı kulislere göre, AKP'li Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın beraberinde il başkan yardımcısıyla birlikte, Beysukent’te bir villada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la yaptığı görüşme sonrasında Ankara için belirlenen kongre takvimi bir anda değiştirildi.

Dosyanın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne kadar gittiği belirtilirken, Ankara’nın AKP il yönetiminin sil baştan yenilenmesinin beklendiği belirtildi.

Nuray Babacan bugünkü, "Başkentte ince hesaplar! Villa buluşması ipi kopardı" başlıklı yazısında şu kulisleri aktardı:

Partinin gençlik kollarından yetişen Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın, beraberinde il başkan yardımcısıyla birlikte, Beysukent’te bir villada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la yaptığı görüşme, kulislerde bir süreden beri konuşuluyor.

AK Parti kurmayları, bu görüşmenin resmi mekânlarda kamuoyuyla paylaşılarak yapılması yerine, bir işinsanının ofisinde gerçekleşmesinin yarattığı rahatsızlıktan söz ediyorlar. Buluşmayı, iş insanı olan bu siyasilerin, Ankara Belediyesi’yle iş yapma çabası olarak nitelendirenler de var.

İşte ne olduysa bu görüşmenin sosyal medyaya düşmesinden sonra oluyor. Ankara için belirlenen kongre takvimi bir anda değişiyor.

Tüm ilçe kongreleri erteleniyor. Çünkü yeni il başkanı ve çalışacağı ilçe başkanları bir bütün olarak hesaba katıldığı için süreç donduruluyor. Dosya Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önüne gidiyor. Şimdi Ankara’nın AK Parti il yönetiminin sil baştan yenilenmesi bekleniyor.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum