Kılıçdaroğlu'ndan açılışta bomba "soruşturma" göndermesi! Ekrem İmamoğlu'na böyle seslendi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na geçtiğimiz yıl İstanbul'un fethinin 567. yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet Türbesi’ni ziyareti sırasında yürürken ellerini arkasına bağlayarak saygısızlık yaptığı gerekçesi ile inceleme başlatılmasına göndermede bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataköy-Olimpiyat Metro Hattı, Bahariye ve Masko İstasyonları Açılış Töreni'nde konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Bir saray iktidarı Türkiye Cumhuriyeti devletinin sorunlarını çözemez" diye konuştu. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Eğer sen halkın hakemliğini istiyorsan referandum istiyorsan gel kardeşim koyalım sandığı, erken seçim istiyor musun istemiyor musun. İstiyorsa erken seçime gidelim" çağrısında bulundu. 

Kılıçdatoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Mafya bir siyasetçiyi her ay 10 bin dolarla besliyorsa orada ahlak olmaz. İçişleri Bakanı diyor ayda 10 bin dolar rüşvet alıyor diye. Ben merak ediyorum kim bu? Erdoğan kim bu rezil adam diye soruyor mu? Sormuyor. Bir ülkenin cumhurbaşkanı kendi atadığı bakanın söylediği bir siyasetçiye 10 bin dolar rüşvet veriyorlar dediğini duyduğunda ne yapar ahlaklı adamsa çağırır İçişleri Bakanı'nı. Böyle bir adamın siyasette yeri yoktur demesi lazım. Milletvekiliyle parlamentonun derhal harekete geçmesi lazım. Özellikle AK Partiye ve MHP'ye oy veren saygı değer vatandaşlarıma sesleniyor."

"10 bin dolar alıyorsa o kişi nereden ve kimlerden besleniyor. O siyasetçi millete mi mafyaya mı hizmet ediyor? Milletin verdiği para belli . Emekliysen aldığın aylık bellidir. Ama onun kat ve kat üzerinde rüşvet veriyorsanız ve o da kabul ediyorsa bunun üzerinde hepimizin durması, hepimizin isyan etmesi lazım. O nedenle kirlilikten arınması lazım. Ahlakın gelmesi lazım . Toplum ahlaklı siyasetçileri değil. TC devletini kirletmeye kimsenin hakkı da yetkisi de yoktur.

KILIÇDAROĞLU'NDAN GÖNDERME

Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na geçtiğimiz yıl İstanbul'un fethinin 567. yıldönümünde Fatih Sultan vay efendim şunu yaptın soruşlMehmet Türbesi’ni ziyareti sırasında yürürken ellerini arkasına bağlayarak saygısızlık yaptığı gerekçesi ile inceleme başlatılmasına göndermede bulundu. 

İmamoğlu'ndan hattın yurttaşlara 10 gün ücretsiz hizmet vermesi ricasında bulunan Kılıçdaroğlu, "Biliyorum bunu yaptığınızda yine diyecekler vay elini arkaya attın soruşturma, vay efendim şunu yaptın soruşturma, vay efendim neden şu kadar gün bedava yaptın yine soruşturma olacak bunların hepsi vız gelir tırıs gider! İnandığın yolda devam et sayın başkan. Ölçümüz nedir? Boğazımızdan aşağıya haram lok ma geçmeyecek. gerisinin hiçbir önemi yok." ifadelerini kullandı.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.