Kılıçdaroğlu CHP İl Başkanlığı önünde Erdoğan'a seslendi: Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın arkasında koca bir halk var

Kılıçdaroğlu CHP İl Başkanlığı önünde Erdoğan'a seslendi: Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın arkasında koca bir halk var

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu ile ilgili kararını onamasının ardından İstanbul il başkanlığına geldi.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay'ın kararının ardından partisinin tüm milletvekillerine seslenerek "Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun çağrısının ardından CHP üyeleri ve milletvekilleri CHP İstanbul İl Başkanlığı'na gelmeye başladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise saat 19.00'da parti binasına gelerek bir konuşma yapacak. 

CANAN KAFTANCIOĞLU İL BAŞKANLIĞI'NDA

Yargıtay'ın hakkında karar verdiği Canan Kaftancıoğlu CHP İl Başkanlığı'na geldi. Kaftancıoğlu "Gün gelecek devran dönecek akp halka hesap verecek" sloganları ile karşılandı. Binlerce kişi Kaftancıoğlu'na destek için CHP İstanbul İl Başkanlığı önüne geldi. 

KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU CHP İL BAŞKANLIĞI'NDA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul İl Başkanlığı'na geldi. Kılıçdaroğlu'nun açıklama yapması bekleniyor. 

KILIÇDAROĞLU KONUŞUYOR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde açıklama yapıyor.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle: 

"Yönetenlere yönetene Erdoğan'a sesleniyorum. Erdoğan sen iki yüzlüsün. Fırsatçısın. Manipülatörsün. Zulmün artık son buluyor. Erdoğan yaklaşan gök gürültüsünü duyuryor musun? Bu gürültü mahallelerini sığınmacılara sattığın insanların gürültüsü. Bu gürültü elektriğini kestiğin insanların karanlıktaki sesi. Özgürlüğün şarkısını duyuyor musun? 

Bütün acımasızlıkları senin zayıflıklarından doğuyor. Evet, sen zayıfsın biz güçlüyüz. Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın arkasında koca bir halk var. 

"ADLİ SÜREÇ İSTANBUL SEÇİMLERİYLE HIZLANDIRILDI"

Gerçek Gündem'e konuşan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Yargıtay'ın bu kararı benim için sürpriz olmadı. Zira Kaftancıoğlu ile başlatılan süreç siyasi bir süreçti. Canan Kaftancıoğlu 14 Şubat 2018'de yeniden başkan seçildikten bir gün sonra Cumhurbaşkanlığı avukatı suç duyurusu dilekçesinde bulundu. 2013-2014 tarihli tweetlerinden dolayı. 16 Şubat 2018'deki grup toplantısında cumhurbaşkanı konuşmasının önemli bir bölümünü Kaftancıoğlu'na ayırdı ve adli süreç bu şekilde başlamış oldu. Ancak İstanbul seçimleri adli süreci hızlandırdı" dedi. 

Tanrıkulu şöyle devam etti: 

"İddianame bir operasyon mahkemesi olan 37'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Kim 37'inci Ağır Ceza Mahkemesi? Selahattin Demirtaş'a Sırrı Süreyya Önder'e ceza veren mahkeme. Sözcü gazetesi, ÇHD, barış akademisyenlerine en ağır cezayı veren mahkeme. Bu dosyada oraya düştü demiyorum, düşürüldü. Hızla bir cezalandırma süreci işletildi. Savunma dikkate alınmadı. Duruşmalar çok yakın günlere verildi. Bugün Yargıtay önümüzdeki seçimler bakımında bir siyasi aktörü devre dışı bırakmak istedi. Kararı anlamı budur. Biz bu mesajı aldık. Bu mesajı geçen hafta Gezi kararıyla almıştık. Bir sindirme amacıyla korku amacıyla bunu yaptılar ama mesajımızı doğru alıyoruz. Daha büyük cesaretle bu iktidarı değiştirmek için demokratik yollarla mücadeleye devam edeceğiz. Canan Kaftancıoğlu sahada olacak, örgütünün başında olacak her koşulda."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.