Kaftancıoğlu'na 'Atatürk' tepkisi büyüyor! 

Kaftancıoğlu'na 'Atatürk' tepkisi büyüyor! 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Atatürk’e “Atatürk” demek yerine Gazi Mustafa Kemal demeyi tercih ettiğini açıklayınca, CHP’li isimlerin büyük tepkisini çekti.  CHP’liler Kaftancıoğlu’na sert tepki göstererek  her yerde onurla ve gururla Atatürk’ü söylemeye devam edeceklerini bildirdiler.​

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Atatürk’e Atatürk demek yerine Gazi Mustafa Kemal demeyi tercih ettiğini açıkladıktan sonra CHP’lilerden tepki yağdı. Sözcü Gazetesi’nde yer alan Serpil Yılmaz’ın köşe yazısında da Kaftancıoğlu’na tepki yazısı yazıldı. Yılmaz’ın yazısını paylaşan parti mensupları Kaftancıoğlu’nun Atatürk’e yapılanı skandal olarak nitelendirdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün adına her zaman sahip çıkacaklarını belirten CHP’liler, Kaftancıoğlu’nun Atatürk soyadını söyleminde kullanmayacağını açıklaması üzerine sosyal medyadan tepkiler yağdı işte o tepkilerin bir kaçı

“ONURLA GURURLA HER ORTAMDA SOYADINI SÖYLERİZ”

 Gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından “Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve partimiz CHP’nin kurucusudur. Adını her yerde ve her koşulda; onurla, gururla söyleriz. ATATÜRK’e bir kez daha saygı ve şükranımı sunuyor, “iki eseri”ne ve ismine her zaman sahip çıkacağımızı bir kez daha ilan ediyorum” dedi.

“ATATÜRK SOYADIYLA SORUNLU BİR CHP İL BAŞKANI VAR”

 
CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt Sözcü Gazetesi’nde Serpil Yılmaz’ın köşe yazısının linkini paylaşarak tepkisini gösterdi. Kaftancıoğlu için ise şunları ekledi: “M. Kemal’in Askeri” olmayı reddeden, ATATÜRK soyadı ile de sorunlu bir CHP İL BAŞKANI !!! Atatürk’e atfen “Gazi Mustafa Kemal” ismini kullanmayı tercih ettiğini söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: “Kendimi ait hissettiğim bir ifade – Sözcü Gazetesi”

r1

“BU KİMSENİN NE HADDİ NE DE HAKKIDIR”
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen: “Bütün kurucu liderler siyasal tarihte soyadlarıyla yer alırlar. Bu saygınlık kimsenin lütfuna bağlı değildir. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük devrimcisi, kurucusu ve liderini ismiyle anmak laubaliliği hiç kimsenin ne haddi ne de hakkıdır. ATATÜRK’e layık olmak da bir erdemdir.”

“ATATÜRK’ÜN RUHU ŞAD OLSUN!” 
CHP PM Üyesi Eren Erdem ise SAKARYA Meydan Muhaberesi üzerinden tepkisini gösterdi. Erdem aynen şunları söyledi: “Tam 99 yıl geçti. Emperyalist işgal ve sömürgeciliğe karşı verilen kurtuluş savaşının dönüm noktası olan #SakaryaMeydanMuharebesi nin üzerinden 99 yıl geçti. O büyük mücadelenin mimarları, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun”

“ATATÜRK TÜRKİYE’DİR” 
CHP Üyesi Çetin Çapan Atatürk demekten onur duyduğunu ve onur duymayanların bu onuru anlayamayacağını #AtatürkTürkiyedir diyerek söyledi: “Mustafa Kemal’e #Atatürk demekten her zaman onur duydum, bu onuru yaşamaya devam edeceğim. #AtatürkTürkiyedir”

r2

CHP İzmir milletvekili Mehmet Ali Çelebi “Partimizin bir il başkanı Atatürk demeyi tercih etmezmiş. Millet gönlüne koyup haykırdıktan sonra sen demesen ne yazar. Ama unutma burası CHP. Kafası karışık olanlar iyi bilsin, bu partide 10 Aralık’tan önce 29 Ekim gelir. Mustafa Kemal’in askerleriyiz!” açıklamasını yaptı.

ceebi


Eski İstanbul İl Sekreteri Metin Kaya 'da Canan Kaftancıoğlu'na tepki gösterenler arasında

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.