İstanbul'daki koronavirüs yasakları AKP'li milletvekili düğünlerine mi yoksa AKP'nin 100 bin yeni üye program saatlerine göre mi düzenleniyor

İstanbul'daki koronavirüs yasakları AKP'li milletvekili düğünlerine mi yoksa AKP'nin 100 bin yeni üye program saatlerine göre mi düzenleniyor

İl Hıfzıssıhha Meclisi'nin saat 18.00'de olağanüstü toplantısında aldığı 'açık alanlarda yapılacak konser, gösteri, festival gibi etkinliklerin 12 Eylül'den itibaren izin verilmeyeceği' kararı, gece 22.00'de yapılan toplantıda değiştirildi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir bomba bir iddiada bulundu. Emir, AKP'nin üye programı nedeniyle koronavirüs yasaklarının ertlendiğini ima etti.

AKP İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç'ın oğlunun da 13 Eylül'de İstanbul'da düğünü olduğu ortaya çıkınca ve düğüne Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı eklenince  kulislerde hangisinin İstanbul'daki koronavirüs yasaklarını değiştirdiği konuşulmaya başlandı. (bu kulis bilgilerinden sonra Cumhurbaşkanı'nın katılıp katılmayacağı da ayrı bir merak konusu)

 

İstanbul Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi, 'açık alanlarda yapılacak konser, gösteri, festival gibi etkinliklerin yasaklanması" kararını 4 saat sonra değiştirdi. Saat 18.00'de yapılan toplantıda, bu gece yarısından itibaren yasak kararı alınırken, 4 saat sonra, gece 22.00'de toplanan Kurul, yasağı pazartesi sabahına kadar erteledi. Kararla hafta sonunda, deniz araçlarında ve açık havada düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ile açık hava konserleri, festivaller gibi etkinlikler serbest bırakıldı.

İstanbul'da yasağın başlamasına 2 saat kala kararın saati değiştiriliyor yeni karar 

İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Yardımcısı Niyazi Erten başkanlığında bugün saat 18.00'a olağanüstü toplandı. Toplantıda, koronavirüs önlemleri nedeniyle deniz araçlarında düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ile açık hava konserleri, festivaller gibi etkinliklerin 12 Eylül'den itibaren yasaklanması kararlaştırıldı. Karadda, açık alanlarda konser, gösteri, festival gibi etkinliklere de müsaade edilmeyeceği belirtildi.

Yasağın başlamasına iki saat kala İl Hıfzıssıhha Meclisİ saat 22.00'de ikinci olağanüstü toplandı. Toplantıda, yasakların uygulanma tarihi değiştirildi. Karara göre yasaklar, '14 Eylül 2020 pazartesi günü saat 08.00'den itibaren geçerli olacak. Hafta sonu İstanbul'da açık havada ve deniz araçlarında düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ile açık hava konserleri, festivaller serbest olacak.

AKP'Lİ VEKİLİN OĞLUNUN DÜĞÜNÜ VAR

ANKA'dan Edda Sönmez'in haberine göre; AKP İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, 13 Eylül Pazar akşamı oğlunu evlendiriyor. Düğünün Cemile Sultan Korusu'nda yarın saat 19:00'da yapılacağı öğrenildi. 

AKP'NİN ÜYE PROGRAMI VAR

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir bomba bir iddiada bulundu. Emir, AKP'nin üye programı nedeniyle koronavirüs yasaklarının ertelendiğini ima etti.

Emir Cumhurbaşkanlığı programını paylaştı. O programa göre AKP'nin Haliç'te 19:30'da üye programı olduğu görüldü.

Emir tweetinde, "Istanbulda pandemi için alınan kararların Pazartesi’ye ertelenmesinin cevabı burada" diyerek şu görseli paylaştı:

 

Kulislerde koronavirüs yasaklarının bu 2 programdan dolayı ertelendiği iddia edildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.