İlk defa açıkladı: AKPnin Bilinmeyen Büyük Korkusu

Eski AKP Milletvekili Turhan Çömez AKPnin büyük korkusunu ve Bülent Arınç'ın konuşmasını değerlendirdi.

Eski AKP Milletvekili Turhan Çömez Burcu Uğur'un Bizim TV youtube kanalında sorularını yanıtladı.

Bülent Arınç ve AKPde yaşanılan kriz ile ilgili Çömez şunları söyledi:

*İlk dönemde ben ve benim gibi birkaç arkadaşım eleştiriler yaparken, yolsuzluklara karşı Bülent Arınç sessiz kalmıştır. Bizlere dar ağaçları kurulurken, kumpaslar hazırlanırken sessiz kalmış ve olayları kendi mecrasından izlemeyi ve gözlemeyi belki de içten içe alkış tutmayı tercih etmiştir.

*Türkiye'nin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kalbine girild,. Kozmik Oda'ya girildi ki o kozmik odaya girilme esnasında yaşanan süreç tamamen hukuk dışı, hukukçular bunda hemfikir. Sayın Arınç hukukçu olmasına rağmen bu konuya müdahale etmedi ve yine aslında bu konuya zemin hazırlayarak alkış tuttu, takdir etti ve hukuksuzlukların altına imza attı. Türkiye bağırsaklarını temizliyor dedi. Bu bakımdan söylediklerinin benim için hiçbir değeri yoktur. Elbette önemlidir çünkü o söylediklerinin Parti içerisinde karşılığı var.

*AKPnin içindeki büyük korkuyu ortaya çıkardı. Neler oluyor acaba, gerçekten gidiyor muyuz korkusuna ve paniğine sebep olmuştur. En önemlisi AKP tabanında var olan kırılmayı derinleştirmiştir ve güvensizliği artırmıştır. Bu bakımdan Bülent Arınç'ın söylediği önemlidir.

*AKP Titanic gibi buz dağına doğru yaklaşıyor. 

*Mehmet Metiner'in parti içindeki ağırlığı, ekranlarda konuştuğu zaman kadar değil. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.