Haliç Üniversitesi'ndeki görevinden istifa eden Erol Mütercimler,o imam hatipten mezun olmuş olanlar karşımıza bakın ne olarak çıkıyor cinsi sapık sahtekar ahlaksız..sözlerine açıklık getirdi

Haliç Üniversitesi'ndeki görevinden istifa eden Erol Mütercimler,o imam hatipten mezun olmuş olanlar karşımıza bakın ne olarak çıkıyor cinsi sapık sahtekar ahlaksız..sözlerine açıklık getirdi

Erol Mütercimler sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek açıklama yaptı

 

Haliç Üniversitesi öğretim üyesi Erol Mütercimler, önceki gün katıldığı bir televizyon programında imam hatiplileri kast ederek, “Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olmuş olanlar karşımıza bakın ne olarak çıkıyor; cinsi sapık, sahtekâr, ahlaksız...” ifadelerini kullandı. Mütercimler’in bu sözleri büyük tepkiye neden oldu. RTÜK inceleme başlatırken, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği hukuki süreç başlatacaklarını duyurdu.

 Erol Mütercimler sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Sözde bir tarikat liderinin, bir çocuğa cinsel istismarda bulunmasından sonra benzer olayların bir daha yaşanmaması için neler yapılması gerektiğini konuşuyorduk. Bu sırada imam hatiplerle ilgili toplumun bir kesiminde oluşan yanlış bir algıyı dile getirdim. Orada aslında benim söylediğim, oluşan bir algının ne kadar yanlış olduğu ve bu algının silinmediğiydi. Yani bu türlü sapıklar çıktığında toplumun bir kesiminin kafasında bir anda imam hatiplerle özdeşleştiğiydi. Masada bulunanlar bunun ne anlamda söylendiğini biliyor. Ama izleyici açısından iş böyle gitmedi. Maalesef iş imam hatiplilere hakaret şekline dönüştü. Aslında benim söylediğim bu algının, bu sapıklar yüzünden oluşan bir yanlışlık olduğu meselesidir. Yani imam hatiplilere hakaret değil, tam tersi bunlar yüzünden bir haksızlığın ortaya çıktığıdır.

Haber Global'de katıldığı ve tarikatların tartışıldığı program sırasında, yazar Müfid Yüksel ile girdiği tartışmada, "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız" ifadeleri nedeniyle sosyal medyada linç edilerek, hedef gösterilen yazar Erol Mütercimler, Haliç Üniversitesi'ndeki görevinden istifa etti.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.