Gördüğü ilgiden oldukça  memnun olan Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'ni  81 ille sınırlı tutmayacağı konuşulmaya başlandı

Gördüğü ilgiden oldukça memnun olan Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'ni 81 ille sınırlı tutmayacağı konuşulmaya başlandı

 4 Eylül 2020 günü Sivas’tan olmak üzere il ziyaretlerine başlayan İnce’nin yılbaşına kadar 81 ili ziyaretini tamamlamayı planladığı belirtildi. İnce’nin il ziyaretlerinin ardından 100 ilçe ve Toroslar’daki Yörük köylerinden başlamak üzere 1000 köyü ziyaret etmeyi planladığı konuşuluyor.

 

2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin başlattığı “Memleket Hareketi” adı verilen  oluşumu için bazı çevreler, ziyaretlerinde yeterli ilgiyi görmediğini öne sürmüştü.

İnce’nin ise yakın çevresine yaptığı değerlendirmelerde “Siyasi partiler sahayı boş bırakmış, toplumun taleplerini duymuyor. İnsanlar arayışta” diyerek gördüğü ilgiden memnun olduğunu söylediği öne sürüldü.

İnce’nin ziyaretlerinde pandemi nedeniyle kalabalıkları toplamak miting gibi etkinlikler yerine, esnaf ziyaretlerine ve vatandaşlarla sokakta birebir görüşmelere ağırlık verdiğini söyledi

Şu ana kadar çoğunluğu Güneydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz, Güney Marmara ve İç Ege ile Batı İç Anadolu bölgelerinde yer alan 24 ili ziyaret eden İnce'nin gördüğü ilgiden memnun olduğunu ve ekibiyle il ziyaretleri sonrası için de plan yapmaya başladığı söyleniyor.

İlk yapılan planlamalara göre il ziyaretlerinin ardından 100 büyük ilçe ile 1000 köyün de ziyaret edilmesinin planlandığı öne sürüldü.

İddialara göre yine konjönktüre bağlı olarak o günün koşullarında bir değişiklik olmaması halinde köy ziyaretlerine Atatürk’ün de çok önemsediği Toros Dağları’ndaki Yörük köylerinden başlanmasının düşünüldüğü de konuşulanlar arasında yer aldı

Son olarak Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem'in haberine göre; İnce’nin kendisine ulaşan anket sonuçlarına göre parti kurması halinde “Kesin oy veririm” diyenlerin oranının yüzde 5.9 olduğunu, “Oy verebilirim” diyenlerle birlikte bu oranın yüzde 14’ü bulduğunu ifade ettiği öğrenildi.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum