Gelecek Partili Doğan Demir: Siz Kimsiniz Hadsizler, Ahlaksızlar…

Gelecek Partili Doğan Demir: Siz Kimsiniz Hadsizler, Ahlaksızlar…

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki bir lisede, okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde bazı kız öğrenciler, “kıyafet yönetmeliğine uymayan kıyafetler giydikleri” iddia edilerek alana alınmadı. İstanbul milletvekili Doğan Demir sosyal medya hesabından bu duruma tepki gösterdi.

İstanbul Milletvekili Doğan Demir'in açıklaması şöyle:

"Dün Gebze Alaettin Kurt Anadolu Lisesinde mezuniyet töreni için gelen kız öğrencilerimizin kıyafetlerinden dolayı okuldan dışarı çıkarılmaları sapkın zihniyetin çocuklarımız üzerindeki gölgesinin bir sonucudur. Okuldaki kız öğrencilerimize yönelik yapılan bu ayrımcı, küçük düşürücü ve gerici zihniyeti kınıyorum.

Okul yönetimince kıyafetleri uygun bulunmayanlar okula alınmayarak okul kapısı önünde bekletilmişlerdir. Üstelik öğrencilerin velilerinin yanında olmasına rağmen. 20 yıldır 28 Şubat üzerinden siyasi söylem geliştirenlerin bire bir aynı uygulamayı bugün kız çocuklarımıza yapıyor olması, laikliğin herkes için bir nefes olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu tür uygulamalar toplumsal kutuplaşmaları arttırmaktadır. Kızların, kadınların kıyafet ve yaşam biçimleri üzerinden yürütülen bu anlamsız, çirkin ve terbiyesiz tutumla ilgili bir an evvel gereği yapılmalı ve bu ülkede toplumu ayrıştıran bu bağnaz zihniyete dersi verilmelidir. Siz kimsiniz de bu haddi kendinizde görüyorsunuz.

Dervişin fikri ne ise zikri de o dur. Bu zihniyet istismarcı zihniyettir. Çocuklarımızı, daha çocuk yaşta olan kızlarımızı kadın gözüyle gören sapkın zihniyeti ve okullardaki yapılanmalarını gözler önüne seren bu olay asla ve asla kabul edilemez. ÇEDES vb Projelerle okullara ne olduğu belirsiz, pedagojik formasyon eğitimi olmayan insanları sokan zihniyet kendi öğrencilerinin üstelik velileri yanında olmasına rağmen kıyafetlerine müdahale etmesi, bir okul yönetiminin böyle bir yaptırım gücünü kendinde görüyor olması 100. Yılını geride bırakmış olan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temeline atılan bir dinamittir. Sağda solda beka sorunu aramanıza gerek yok alın size beka sorunu.

Bu utanç verici olayla ilgili sürecin takipçisi olacağımı bildiriyor, tüm velilerimizi çocuklarımızı bu karanlık orta çağ zihniyetinden korumak için dayanışmaya, çocuklarını bu sapkın zihniyetten korumaya, Milli Eğitim Bakanı’nı, Milli Eğitim İl ve İlçe Müdürleri’ni, Kocaeli Valisi’ni, Gebze Kaymakamı’nı ve okul yönetimini derhal istifa etmeye davet ediyorum."

Olayla ilgili video:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.