Fatih Altaylı, Ali Edizer olayında, herkes zannediyor ki, konu kapandı

Fatih Altaylı, Ali Edizer olayında, herkes zannediyor ki, konu kapandı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Medeni Kanun'u, laikliği ve tek eşliliği hedef alan paylaşımları sonrası Başhekim Yardımcılığı görevinden alınan Ali Edizer'i bugünkü köşesine taşıdı. 

 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Medeni Kanu'nu hedef alarak erkeklere ikinci eş çağrısında bulunan GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer'in Menzil tarikatı üyesi olduğunu yazdı. 

Geçmişten bir hatırlatmayla Edizer'in ardındaki tehlikeye dikkat çeken Altaylı, "Herkes zannediyor ki, konu kapandı. Ben size söyleyeyim. Bunu görevden atarlar, yerine bunun benzerini göreve atarlar. Ta ki yerine atananın da bir rezaleti çıkıncaya kadar siz de mutlu mesut yaşarsınız" diye yazdı.

Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Bir zamanlar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin barışta ve savaşta ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetini veren GATA, darbe girişimi sonrası kapatılmış, Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlanmıştı.

Bunun yanlış olduğu, orduların özellikle muharebe zamanında çok farklı bir sağlık hizmetine ihtiyaç duyduğu ve bunun sivil doktorlarca karşılanamayacağı söylense de kimse aldırış etmemişti.

GATA konusu o zaman kapandı.

Tam ki önceki gün soytarı kılıklı birinin videoları ortaya dökülünceye, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ortaya dökülünceye kadar.

Bir gün papyonla, bir gün entari ile poz veren bu palyaço, ortaya çıkan tepkilerin ardından görevden alındı.

Ve mesele kapandı!

Cılız bir “Menzil tartışması” kaldı geriye çünkü bu kişi Menzil tarikatı mensubu imiş.

Şimdi biraz geriye gidiyorum.

Türkiye 15 Temmuz darbe girişimini yaşamış hemen ertesinde ben Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u Teke Tek programında ağırlıyorum.

Kurtulmuş’a şunu soruyorum: “Türkiye bu girişimden ders aldı mı, yarın bürokraside FETÖ’nün yerini METÖ’nün alması engellenecek mi?”

Numan Bey, büyük bir kesinlikle “Engellenecek” diyor.

İzleyicinin bir bölümü muhtemelen benim METÖ derken rastgele harfler seçtiğimi düşünüyor ama Numan Bey o “M” ile neyi kastettiğimi gayet iyi biliyor.

Şimdi filmi biraz daha geriye sarıyorum.

AK Parti’nin en uzun süreli bakanlık yapan isimlerinden biri olan ve oluşturduğu sağlık sistemi AK Parti’nin en önemli icraatlarından biri olarak gösterilen Sağlık Bakanı Recep Akdağ 8 yıl kadar önce Bakanlık’tan alındı.

Bu şaşırtıcı gelişmeyi o AK Parti’nin kurucularından olan ve partinin en önemli isimlerinden olan birine sordum. “Bakanlık Menzil tarikatına bağlandı neredeyse. Çok tepki var” yanıtını aldım ve yazdım.

Tabii tepkiyi gösteren diğer tarikatlardı.

Ve yanlış hatırlamıyorsam 6 Eylül 2017’de bir kez daha “Sonra kalkıp METÖ demeyin sakın” diye yazdım.

Yazıyı bulup okuyabilirsiniz.

Şimdi görevden alınan terbiyesizin bu tarikattan olduğu konuşuluyor.

Ve herkes zannediyor ki, konu kapandı.

Ben size söyleyeyim.

Bunu görevden atarlar, yerine bunun benzerini göreve atarlar.

Ta ki yerine atananın da bir rezaleti çıkıncaya kadar siz de mutlu mesut yaşarsınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.