Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, hem 'ekonomik büyümedeyiz' hem 'enflasyonla mücadele' dedi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, hem 'ekonomik büyümedeyiz' hem 'enflasyonla mücadele' dedi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede Türkiye ekonomisinin iyi olduğunu savunarak “Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, seçim sonuçlarına ilişkin kişisel sosyal medya hesabından bir değerlendirmede bulundu.

Yılmaz, “Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir. Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız” ifadesine yer verdi. Cevdet Yılmaz mesajında yapısal reformlara işaret etti, kalıcı refah ve ücretlerdeki erimenin engellenmesi için enflasyonun düşürülmesi gerekliliğine dikkati çekti.

Dört yıllık bir seçimsiz sürece girildiğini vurgulayan Yılmaz, salgın, küresel ekonomik daralma, bölgesel savaşlar ve deprem afetine rağmen Türkiye’nin güçlü yapısını koruduğunu savundu. Yılmaz, depremin yaralarının sarılması yanında şehirleri afete dirençli hale getirmek için çalışacaklarını iddia ederek ekonomide büyümenin sürdüğü, ihracat ve istihdamın arttığı, cari açığın düştüğünü ileri sürdü.

Yılmaz şöyle devam etti: “Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz. Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir. Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız.

Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız. Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklanacağız. Amacımız demokratik istikrar içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmaktır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.