CHP'li Tanal'dan AKP il başkanının 'Atatürk heykeli' sataşmasına yanıt

CHP'li Tanal'dan AKP il başkanının 'Atatürk heykeli' sataşmasına yanıt

AKP Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Maltepe Belediyesinin Atatürk büstünü temizlemesi ile dalga geçince CHP'li Mahmut Tanal, Şanlıurfa'dan bir görüntü ile AKP'li Yıldız'a yanıt verdi.

CHP'li Maltepe Belediyesi'nin ilçedeki bir Atatürk heykelinin temizliğini yaptırdığı göüntüleir paylaşan AKP Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, "CHP'nin 2023 Vizyonu; Heykel Yıkamak. En Büyük Hizmet Alanı Heykel Açmak, Çeşme Açmak Olan CHP Belediyelerinin Geldiği Son Nokta; Heykel Yıka, Milletten Oy Topla.
18 Yıldır Milletimizin Her Seçimde Neden CHP'yi Sandığa Gömdüğünün Bir Nevi Kanıtıdır Bu." dedi.

AKP'li Yıldız'a yanıt ise CHP Milletvekili Mahmut Tanal'dan geldi. Şanlııurfalı olan Tanal, "Ak Parti, Şanlıurfalıların sadece oylarına talip. Hizmet sıfır. Cenaze için bile yolu düzeltmediler. Yazıklar olsun! Gidicisiniz. Urfalı hemşerilerim sandıkta gereken cevabı verecek size..."notuyla İstanbul'dan getirilen bir cenazenin bataklığa dönüşen yapılmamış köy yolu nedeniyle traktör römorku ile taşındığı Siverek Taşağıl Köyü yolunu paylaştı.

Tanal şöyle dedi:

"Atatürk Sadece Türk milletinin değil dünya tarihine damga vuran Türkiye Cumhuriyetinin kurucusuna alaylı üslubu hiç yakışmamış Atatürk ile sorunu olduğunu göstermektedir.

 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, dünya tarihinde önemli bir yere sahip bir liderdir. Sadece Türk milletinin değil tüm dünyanın sevgisini ve saygısını kazanmıştır. Ortadoğu, Avrupa ve Dünya tarihinin seyrini değiştiren Mustafa Kemal Atatürk, 19 – 20. yüzyıla damga vurmuştur.

İşte dünyanın dört bir köşesinden liderin Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sözleri…

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

“Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır. Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye’nin doğması, yeni Türkiye’nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan etmesi ve o zamandan beri koruması, Atatürk’ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye’de giriştiği derin ve geniş inkılaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.