Bakan Soylu'dan görevden alınan kaymakamlara ilişkin açıklama, "KİM 15 TEMMUZ'U UNUTARAK İŞLEM YAPIYORSA HAİNDİR"

Bakan Soylu'dan görevden alınan kaymakamlara ilişkin açıklama, "KİM 15 TEMMUZ'U UNUTARAK İŞLEM YAPIYORSA HAİNDİR"

İçişleri Bakanı Soylu, "Görevden alınan kaymakamlarla ilgili hem eksik ve yanlış bilgi ile yapılan hem de maksatlı yorumların tamamı yalandır" dedi. 

Bakan Soylu açıklaması:

Bazen bu soruşturmaların sonucunda soruşturmaya yer olmadığı kararı, kimisine beraat çıkar, kimisine de idari işlem uygulanır. Bu durumda ya kişi görevine iade edilir ya da kurumdan uzaklaştırılır. Tüm kurumlarda süreç böyle devam eder. İlerleyen süreçte adli ve idari soruşturma yeniden açılabilir. Daha önceki adli süreçlerde daha önceki soruşturmalarda görevine iade edilmiş kişiler olduğu gibi ya da haklarında bir şey bulunamayan kişiler olduğu gibi burada da ifade etmem gerekir ki 58 kişi ile ilgili bu tip değerlendirmeler oldu. Haklarında delil olmadığı için bir işlem yapılmadığı, idari olarak bir tespit yapılamadığı veya hakkında soruşturmanın devam ettiği bir kovuşturmaya gerek olmadığı kararı verildiği gibi…Bu kişilerin hepsi 2008-2013’de 8 ve 12 yıllık kaymakamlardır. Bazı kötü niyetli insanların dediği gibi yeni kaymakamlar değildir.

"BİLEREK, İSTEYEREK BÖYLE BİR ATAMA SÖZ KONUSU DEĞİL"

Bu hadiseyi saçma sapan mesnetsiz iddialarına kanıt yapanlara bizim sözlerimiz açıktır. Bilerek isteyerek böyle bir atama yapılması söz konusu değildir.

Burası İçişleri Bakanlığı’dır öyle kafana göre bir işlem olmaz. Kişinin hakkında yeni bir delil bulunmuş… Ne yapmamız lazım tedbir almayacak mıyız? Bu ilk kez yaptığımız bir şey değil.

"KİM 15 TEMMUZ'U UNUTARAK İŞLEM YAPIYORSA HAİNDİR"

Daha önce de 15 kaymakam için benzeri bir hamle yaptık. Nasıl bir süreçten geçtiğimizi biliyoruz. Kim 15 Temmuz’u unutarak işlem yapıyorsa haindir. Bu süreçte kendine rol biçen sahte kahramanlardan bıktım. Biz gereğini titizlikle yapıyoruz. 

 

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.