Ali Haydar Safitürk, “Kaymakam iyileşecekti, vali müdahale etti, bombayı patlatan da 'FETÖ dershanelerinin sahibi'

Ali Haydar Safitürk, “Kaymakam iyileşecekti, vali müdahale etti, bombayı patlatan da 'FETÖ dershanelerinin sahibi'

Suikast kurbanı kaymakam Safitürk’ün ağabeyinden iddia: İyileşecekti, vali müdahale ettiDerik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün bombalı saldırıda ölümüyle ilgili ağabey Ali Haydar Safitürk, “Kaymakam iyileşecekti, vali müdahale etti” dedi. Safitürk, bombayı patlatanın da 'FETÖ dershanelerinin sahibi' olduğunu söyledi.

 

Kayyum olarak atandığı Derik Belediye Başkanlığı makamında 10 Kasım 2016’da uğradığı bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk, dönemin İlçe Emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutlay’ın yanı sıra dönemin Mardin Valisi Mustafa Yaman hakkında da yeni suçlamalarda bulundu.

Facebook hesabından, “Öyle bilgiler paylaşacağım ki; herkesin kanı donacak” diyen ağabey Safitürk, kaymakamın yaralı kurtulduktan sonra ölmesi için başka hastaneye naklinin bizzat dönemin Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyımı Mustafa Yaman tarafından yaptırıldığını söyledi.

Kaymakam Safitürk’ün Derik Devlet Hastanesi’nden Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini belirten ağabey Safitürk, şunları kaydetti:

“Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde 19 doktor tarafından kontrol altına alınan hastaya müşahede altında gözetilmelidir… tanısı konur… Durumu iyidir… Zamanın Mardin Valisi Mustafa Yaman bakar ki kaymakam iyileşecek…

Derhal müdahale eder… Doktorlara baskı ve zor kullanarak, hastayı Antep ersin aslan kalp hastalıkları hastanesine nakleder… Tüm doktorlar bu naklin yanlış olduğunu söylemiş olmasına rağmen.

Nakledilecekse bir üst hastanenin dicle üniversitesi hastanesi olması gerekli olduğu söylenmesi ve yerinin burada hazır olduğu diye itiraz edildiği halde… Kaymakam kafadan yaralıdır… Nakil kalp hastalıkları hastanesine yapılmıştır…”

‘BOMBAYI DERSANELERİN SAHİBİ PATLATTI’

Kaymakam Safitürk’ün hayatını kaybetmesinin ardından dönemin İlçe Emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutlay’ın “görevi ihmal” suçundan yargılandığı ve 6 ay hapis cezası aldığını da hatırlatan ağabey Safitürk, Kaymakam’ın görülen davalarında dinlediği ifadelerden çıkarımlarını şöyle paylaştı:

“Bombayı Derik’te kapatılan FETÖ Dershanelerinin sahibi patlattı… Bu fetocuyu Kaymakam a zamanın Derik Emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutlay gönderdi… Çok kıymetli bir dostum diyerek randevu ayarlamıştır…”

Bir başka paylaşımında dönemin Emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutlay’ın olay yerini temizletip, ardından olay yeri incelemesi yaptırdığını ileri süren ağabey Safitürk, Kutlay’ın kendisine hakaret edip, tehdit ettiğini de paylaştı.

Kaymakam Safitürk’ün öldürülmesi olayıyla dava geçen yıl Mardin 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanmış ve 14 kişi hakkında beraat kararı verilirken dönemin kaymakamlık yazı işleri şefi Şerif Mesutoğlu hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 28 yıl hapis cezası verilmişti.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.