Akşener tercihini  “Aydın’dan yana kullanırsa 15’e yakın milletvekilinin istifası gündemde

Akşener tercihini “Aydın’dan yana kullanırsa 15’e yakın milletvekilinin istifası gündemde

İyi partide sular durulmuyor, Son kurultayda “oy verilmeyecekler listesi” krizinin yaşanmasının ardından İyi Parti’de gözler bugün seçilecek başkanlık divanında. 

İyi parti'de sular durulmuyor,Son kurultayda “oy verilmeyecekler listesi” krizinin yaşanmasının ardından İyi Parti’de gözler bugün seçilecek başkanlık divanında. 

 2. olağan kurultay sonrası “oy verilmeyecekler listesi” krizinin yaşandığı İYİ Parti’de bugün “kritik” gün. Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında bugün, kurultay sonrası şekillenen genel idare kurulu (GİK) toplanacak.

Ardından da partinin en yetkili karar organı olan başkanlık divanı belirlenecek. Kurultay sonrasında adı “oy verilmeyecekler listesinde” yer alan ve listeden Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ı sorumlu tutan milletvekilleri, Akşener’in hamlesini bekliyor.

15’e yakın milletvekilinin, Akşener’in tercihini yeni oluşacak başkanlık divanında “Aydın’dan yana kullanması durumunda” partiden istifa edecekleri konuşuluyor.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu'nun haberine göre vekillerin, “Ya tercihini bizden yana ya da Koray Aydın’dan yana kullanacak. Kalemi Akşener kıracak” dedikleri ifade edilirken, “oy verilmeyecekler listesinin Akşener’in yakın ekibinin tasfiye edilmesi” ve “partiyi bölmek” amacıyla yapıldığı görüşünde oldukları belirtildi. 

AKŞENER YANLIŞLIK OLDUĞUNU KABUL ETTİ

Görüşmelerde, Akşener’in söz konusu milletvekillerine “bir yanlışlık olduğunu kabul ettiğini, gereğinin yapılacağını da söylediği” ifade ediliyor. Kurultayda, delegelere, Aytun Çıray, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Ayhan Erel, Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, İsmail Koncuk, Adnan Sezgin gibi isimlerin bulunduğu liste gönderilerek “oy verilmemesi” yönünde baskı yapıldığı belirtilmişti.

Bu arada, İYİ Parti Grup Başkanı Orhan Çakırlar’ın, parti yönetiminde görev alabileceği, yerine ise Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun geleceği, Dervişoğlu’ndan boşalan koltuğa da Erhan Usta’nın oturabileceği konuşuluyor.

MERAL AKŞENER: İÇ MESELELERİMİZLE TÜRKİYE'Yİ MEŞGUL ETMEYİ DOĞRU BULMUYORUM

Öte yandan dün İYİ Parti Genel Merkezi’ne gelen bir grup, Genel Başkan Akşener ile görüşmek istemişti. İçeriye alınan ancak Akşener ile görüştürülmeyen grup, bir süre sonra görevliler tarafından binadan dışarıya çıkarıldı.

Grup, içeride darp edildiklerini iddia etmişti. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.