Akşener;  'KENDİNE GEL SAYIN ERDOĞAN!'

Akşener; 'KENDİNE GEL SAYIN ERDOĞAN!'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yeni yasama yılının ilk grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

 

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

Milletvekillerimizin Azerbaycan'a gitmesi için girişimde bulunduk.

Ermenistan'ın işgalci olduğu gerçeği elimizdeki en büyük kozdur. Ortadoğu'daki beceriksizliğimizi tekrar etmememeliyiz. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez.

ANAYASA MAHKEMESİ TARTIŞMASI

Yeni bir suni tartışma alevlendi. Bahçeli AYM yapısı değişmeli dedi. Erdoğan da AYM ile değişliklik gelirse kabul edeceğini ima etti. Hukuk sisteminde kuvvetler ayrılığında olmazsa olmaz güçtür.

Güçlü bir AYM ülkenin teminatıdır. Millet teminatıdır. AYM'den bizim de onaylamadığımız bir çok karar çıktı. Her kararını beğenmek zorunda değilsiniz. Her kararına uymak zorundasınız. Dolayısıyla mevcut anayasa kapsamında böyle bir kurumun iktidar tarafından tartışmaya açılması hukuk sistemimize vurulacak bir darbedir.

EKONOMİ UÇUŞA GEÇTİ AYM'Mİ ENGELLEDİ

Türkiyede bir sistem sorunu var. Adalete güven kalmadı. Ekonomiye güven kalmadı. Yoksulluk milli kaynaklarımızı yok etmeye devam ediyor. Ekonomi uçuşa geçti de AYM mi engelledi? İşsizliği bitirdiniz de AYM mi engelledi? Türkiye'nin sorunlarını çözemiyorsanız problemi başka yerlerde aramayın. AYM sizin referanduma götürdüğünüz anayasayı uygulamakla görevli. Türk milleti sizin oyuncağınız değildir.

DAMAT BAKAN NE DİYOR?

İktidar ve küçük ortakları memleketi bu yapay olaylarla oyalamaya çalışırken Damat da YEP açıkladı. Bunun teması da damat nereye bakıyor olarak belirlemişler. Damat bakan kayınpederinin 2023 hedeflerini boşa çıkarmayı başarmış. 2 trilyon dolar milli gelir demişti. Peki damat bakan ne diyor? 875 milyar dolar milli gelir diyor. Doları benimsemiyor ama tüm rakamları dolarla açıklıyor.

KENDİNE GEL SAYIN ERDOĞAN

Damat bakanı tebrik edebiliriz. Kendine gel sayın Erdoğan. Bu işi layıkıyla yapacak yüzlerce aday varken hazineyi damadına emanet edersen olacağı bu . TC sizin deneme tahtanız değil. Türk Lirası 83 milyonun alın teridir. Türk Lirası değerliyse alım gücü artar. Beyefendiler damatı eleştiriyoruz diye bize kızıyorlar. Muz cumhuriyete yakışan bu adam kayırmacılığı Türkiye'yi yakıştıramıyoruz. Ekonomiden de maliyeden de anlamadığı için kızıyoruz. Türk Lirasının değeri erirken biz oraya bakmıyorum diyen pişkinliğine kızıyoruz.

Damat bakan 2020de doları 6,91 de 2021 de ise doları 7,68 olarak öngörmüş. Güler misin ağlar mısın. Arkadaşlar dolar daha 7,76 liraydı. Bu aymazlık yetmezmiş gibi ben işin o kısmına bakmıyorum diyor. Damat bey bir ülkenin refahını belirleyen en önemli şey parasıdır. Binlerce sektörün döviz borcu var. Ürettiiğimiz her ürün ithalata bağlı. Süt hayvanlarının yemi dolarla alınıyor. Peynirin paketleri dolarla ithal ediliyor. O tırların yaktığı mazot dolarla alınıyor. Üzerimdeki kıyafetlerin kumaşları dolarla satın alınıyor. Bindiğiniz otomobiller dolarla alınıyor. Damat bey söyler misin sen nereye bakıyorsun.

"SEN NEREYE BAKIYORSUN DAMAT BEY"

Bir ülkenin ekonomi bakanı, 'Ben döviz kurlarına bakmıyorum" diyebilir mi? Allah aşkına söyler misin damat bey, sen nereye bakıyorsun?"

"(Albayrak'ın enflasyon açıklamasına eleştiri) Yahu senin güya tarafsız merkez bankan bile bunu daha yüksek beklediğini senden 10 gün önce söyledi. Nitekim dün türlü oyunlarla enflasyon yüzde 11 çıktı. Damat bey sen nereye bakıyorsun?"

"Arkadaşımız program lansmanında çıkıp 'bu program istihdam odaklı' diyor Biz de doğal olarak hemen istihdam oranlarına bakıyoruz. Geçen sene 28 milyon kişi çalışıyormuş, bu sene 26 milyon 700 bin. seneye 28 milyon kişi çalışacak diyor, iş gücüne katılım oranını düşürmüş sonra da utanmadan ben istihdam odaklı program hazırladım diyor. Allah aşkına damat bey söyler misin, sen nerelere bakıyorsun?

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.