Akif Beki: Canan Kaftancıoğlu'nun tweeti suçsa o manşetler nedir, siz söyleyin

Akif Beki: Canan Kaftancıoğlu'nun tweeti suçsa o manşetler nedir, siz söyleyin

Karar yazarı Akif Beki, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında yürütülen yargı sürecine dair hatırlatmalarda bulundu. Sabah gazetesinin manşetini göstererek "Kaftancıoğlu'nun tweeti suçsa o manşetler nedir, siz söyleyin" dedi.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında tamamı eski tarihli sosyal medya paylaşımları nedeniyle Yargıtay 3. Dairesi'nce onanan 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasını köşesine taşıdı. 

Yargıtay'da görülmeden önce yerel mahkemece verilen 5 ayrı suçtan toplam 9 yıl 8 ay hapis cezasına değinen Beki, şunları söyledi:

"Yargıtay, 2 davayı düşürdü. Kalan 3’ünden 4 yıl 11 aylık cezayı ise onadı. Devamında siyasetten yasaklanması bekleniyor. Ceza alan tweetlerinden birini, 'Bizi işte bu kafa yoksullaştırdı' başlığıyla yazmıştım.

Buyurun, o yazıyı hatırlayalım:

'PKK’lı Sakine Cansız’ın ardından attığı tivit, Kaftancıoğlu’nu terörist yapıyorsa...O gün attığı manşetler, iktidar medyasını kim bilir ne yapar!

Sakine Cansız ve arkadaşlarının Diyarbakır’daki kalabalık cenazesi, Sabah gibi gazetelerde 'Hepimiz Barışız' manşetleriyle verilmişti.

Paris’te öldürülen PKK’lıların cenazesi için, 'Barışın gövde gösterisi tüm Türkiye’nin umudunu yansıttı' deniyordu.

Spotlarda 'Binlerce kişi siyah yas kıyafetleri giydi, beyaz barış kaşkolları taktı, beyaz barış güvercinleri uçuruldu, kürsüden barış sloganları haykırıldı' yazıyordu.

Oysa aynı cinayetler için sadece 'insanlık kaybetti' diye tivit atmıştı. Kaftancıoğlu, terör örgütü propagandasından ceza aldı. Hem de 6 yıl sonra. Hem de CHP İstanbul İl Başkanı olduktan sonra açılan soruşturma ve İstanbul seçimlerini partisi kazandıktan sonra başlayan davada.

Kaftancıoğlu’nun tiviti, terörü övmek ve propagandasını yapmak suçuysa o manşetler nedir, siz söyleyin.

Yargının siyasallaşmadığına...Mahkemelerin bağımsız ve tarafsız karar verdiğine...İktidarınsa terörle mücadeleyi muhalefetle mücadeleye alet ve istismar etmediğine kim inanır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.