42 milyon liralık ihale  bakan yardımcısının kardeşine gitti... CHP'li Seyit Torun'dan tepki! 'Gönül değil gönlüme göre belediyeciliği'

42 milyon liralık ihale bakan yardımcısının kardeşine gitti... CHP'li Seyit Torun'dan tepki! 'Gönül değil gönlüme göre belediyeciliği'

CHP'li Seyit Torun, AKP’li Arnavutköy Belediyesi’nin 42 milyon liralık ihaleyi Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı’nın kardeşinin şirketine vermesine sert tepki gösterdi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP’li Arnavutköy Belediyesi’nin 42 milyon liralık ihaleyi Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı’nın kardeşinin şirketine vermesine sert tepki gösterdi.

CHP'li Torun, “AKP 2019 yerel seçimlerine ‘gönül belediyeciliği’ sloganıyla girmişti. Ancak bunun adı ‘gönül’ değil ‘gönlüme göre’ belediyeciliktir. Vatandaş inim inim inliyor, kaynaklar küçük azınlığı gidiyor” dedi.

Seyit Torun, AKP’li Arnavutköy Belediyesi’nin Hadımköy Meydan düzenlemesi için açtığı ihaleyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı’nın kardeşinin yönetim kurulu başkanı olduğu Avlu Gayrimenkul isimli şirketin kazanmasını değerlendirdi. Torun, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“GÖNÜL DEĞİL GÖNLÜME GÖRE BELEDİYECİLİK”

"Adalet ve Kalkınma Partisi 2019 yerel seçimlerine ‘gönül belediyeciliği’ sloganıyla girmişti. Ancak bunun adı ‘gönül’ değil ‘gönlüme göre’ belediyeciliktir. Vatandaş ağır yoksulluk altında inim inim inlerken, belediye kaynaklarını küçük bir azınlığa aktaran bu zihniyet, kul hakkı yemektedir. Sadece Arnavutköy örneği bile bu gerçeği gözler önüne seriyor.

“ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜN GÖSTERGESİ”

Yerel yönetimler merkezi yönetimde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlıdır. Bir belediyenin, bağlı olduğu bakanlığın yöneticisinin kardeşinin şirketine 42 milyonluk ihale vermesi ancak devlet yönetimindeki çürümüşlükle açıklanabilir. Biz hem bu skandalda parmağı olanları hem de bu skandal ortaya çıkmasına rağmen hiçbir şey yapmayan siyasi iktidarı milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

“MİLLETİN SIDKI SIYRILDI”

Ve şunu söylüyoruz: Bu iktidarın kendi çevresindeki küçük azınlığın dışında, milletimize vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Milletimiz de tüm bu yaşananları görüyor. Halkımız artık bu iktidardan sıdkını sıyırmıştır. İnanıyoruz ki milletimiz, erken ya da zamanında yapılacak ilk seçimde, ekmeğine göz diken bu iktidarı sandıkla gönderecektir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.