28 Şubat Davası Kararı Açıklandı

28 Şubat Davası Kararı Açıklandı

Yargıtayın bozma kararının ardından 28 Şubat davası sanıklarından emekli orgeneraller Orhan Yöney ve Şükrü Sarıışık ile dönemin YÖK Başkanı Prof. Dr. Halil Kemal Gürüz'ün de aralarında bulunduğu 16 sanığın yeniden yargılandığı davada, savcılık esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.

Yargıtayın bozma kararının ardından 28 Şubat davası sanıklarından emekli orgeneraller Orhan Yöney ve Şükrü Sarıışık ile dönemin YÖK Başkanı Prof. Dr. Halil Kemal Gürüz'ün de aralarında bulunduğu 16 sanığın yeniden yargılandığı davada, savcılık esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.

Ara kararını açıklayan mahkeme, avukatların süre talebini kabul ederek duruşmayı 21 Kasım'a erteledi.

Dönemin, Doğru Yol Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi, eski Milletvekili Rıfat Serdaroğlu'da bugün yapılan duruşmada ifade verdi. 

İşte ifadesinin tam metni: 

AZİZ TÜRK MİLLETİNE

Bugün, Atatürk’ün Ordusuna düşman bir iktidarın ve ona boyun eğmiş yargı sisteminin ne hale geldiğini bir kez daha gördük!
Bir ülkede adalet ölürse orada devlet de ölür!
Bir ülkenin en büyük zenginliği doğru, çabuk, tarafsız, bağımsız Adaletidir!

Siyasal Ümmetçiliğin ve İhvan’ın temsilcisi ucube iktidar için bu evrensel değerler bir şey ifade etmez!
Ankara Adliyesinde bugün, 11 yıllık AKP ortağı, CIA elemanı FETÖ’nun
Türk Yargısına sızmış piçlerinin sahte delillerle Atatürk’ün şerefli komutanlarına kurduğu kumpası gördük!

28 Şubat, Türk Devletinin kendisine kurulan İRTİCA kumpasına, Anayasal Kurumlarıyla ve tamamen yasal olarak karşı çıkıp, kendisini savunmasının adıdır.

ASKERİ DARBE; Silahlı Kuvvetler mensuplarının SİLAH ZORU ile ülke yönetimine el koymasıdır.

28 Şubat’ta böyle bir eylem olmuş mudur?
MGK Anayasal bir kurum, hükümet kendisine TAVSİYE edilen MGK kararlarını imzalamış, dönemin Başbakanı ERBAKAN “Bu Kararları uygulayın” diye Bakanlar Kuruluna yazılı direktif vermiş, Bakanlar kararların ivedilikle uygulanması için defalarca yönetmelik çıkarmışlar. TBMM açık, devletin tüm kurumları ve siyasi partiler çalışıyor. Bu nasıl DARBE?

Birbirlerinin, haksızlıkla edinilmiş mal varlıklarını aklamak üzere kurulmuş RefahYol Hükümeti, 28 Şubat’tan 122 gün sonra kendi isteğiyle istifa etmiş.
Bir zorlama var mı? YOK! Bizler, Atatürkçü ve dürüst Milletvekilleri, yeni kurulan hükümete güven oyu vererek, RefahYol’u YIKTIK. Bu siyasi bir mücadele idi. Tıpkı şimdiki, boğazına kadar yolsuzluğa ve hırsızlığa bulaşmış AKP İktidarını yıkacağımız gibi!

Şimdi herkes elini vicdanına koyup, söylesin; Bu nasıl bir DARBE?
Yaşları 74-90 arasında olan Kahramanlar neden zindanda? Bu nasıl bitmez bir kindir?

Bu olay, Türk Milletine şunu gösterdi! Türk Ordusunun yönetimi, kendini savunmaktan acizdir!
Şu an ki Milli Savunma Bakanı ve Türk Ordusunun Komutanları, neden zindandaki Komutanlarını savunmaz? Eğer zindandaki kişileri suçlu kabul ediyorlarsa, Atatürk’e ve Annesine küfreden yobazları ziyaret eden Hulusi Akar neden bunu Türk Milletine anlatmaz veya neden mahkemeye gelip, kendisini yetiştiren Komutanlarının aleyhine şahitlik etmez?
Hoş, emrindeki Yaveri tanıyamayan ve ona esir düşen birinden ne beklenir ki?

Bu kumpasın başında Erdoğan vardır! Zindandaki Paşaların kendisinden af dilemelerini bekliyor ki, “Paşaları Affeden Kişi” olarak seçime girmek istiyor! Çok bekler! Atatürk’ün Komutanları, Türk Yargısının dürüst davranmasından başka bir şey istemezler…

Erdoğan’ın ortağı Bahçeli’den bahsetmeye bile değmez. Siyasi döneklikten, siyasi vantilatörlüye atlamış birinden kime ne fayda gelir ki? Ama zindandakiler, Şerefli Askerler değil de, birer Mafya Babası olsalardı, Bahçeli onları serbest bırakmak için ortalığı yıkardı…

Kılıçdaroğlu nerede?
Devletin bazı kurumlarının kapısına kadar gidip içeri alınmayan, Atatürk düşmanı ve İngiliz Ajanı Seyit Rıza’yı ululayan, Canan için meydana on binleri toplayan, “Ben Atatürk’ün kurduğu CHP’nin Genel Başkanıyım. Bu parti savaş meydanlarında kuruldu” diyen Kılıçdaroğlu “Ben de 28 Şubat mağduruyum” diye açıklama yaptı. Benim Devlet Bakanı olarak görev yaptığım dönemde SSK Genel Müdürü olarak görevlendirdiğimiz “Dersimli Kemal” nasıl mağdur olmuş? Türk Milletine anlatsa ya!
Hem Genel Müdür koltuğunda oturacaksın, hem mağdurum diyeceksin! Pes…

6’lı İttifakın 1’nci başı Kılıçdaroğlu, ömrü boyunca Atatürk’ten nefret etmiş, ona hakaret etmiş, devrimlerine ihanet etmiş ÜÇ GENEL BAŞKANI ortak olarak almakla mı, Atatürkçü olmuş?

Ya 6’lı İttifakın 2’nci başı Akşener!
28 Şubat’ın İçişleri Bakanı! Bu kararlar eksiksiz olarak uygulanacak diyen ve onlarca yönetmelik yayınlayan Bakan! Hem bunları yapacaksınız, her karara imza atacaksınız, hem de güvenlik güçlerinin halka orantısız güç kullanmalarına izin vereceksiniz! Erbakan vefat ettikten 15 YIL SONRA açılan 28 Şubat davasında utanmadan MGK’da kendilerine verilen emrin gereğini yapan 74-90 yaşındaki Kahramanlardan şikayetçi olup onlar için hiçbir şey yapmayacaksınız!
Montrö Antlaşmasını savunan 104 Emekli Amiral için “Bunların yaptıkları ZEVZEVLİK” diyeceksiniz ve hiç sıkılmadan “Ben Atatürkçüyüm” diyeceksiniz.
Ne de olsa hem Bahçeli’nin, hem de Özer Çiller’in çırağı…

Aziz Türk Milleti;
Herkes kendi tıynetinin gereğini yapar. Sizler de bu vatanın gerçek sahipleri olarak DOĞRU’yu yapmak zorundasınız. DOĞRU kimse, ona destek olmalısınız. Yoksa bu karanlık bir kabus olarak kafamıza çöker.
Karar da, takdir de, senindir Aziz Türk Milleti… 20 Haziran 2022
Rifat Serdaroğlu-DOĞRU Parti Genel Başkanı

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.