Ünlü İş İnsanı 80 Yaşında Nikah Masasında Oturuyor...

Ünlü İş İnsanı 80 Yaşında Nikah Masasında Oturuyor...

Türkiye'nin bir dönemine damga vuran iş insanı Korkmaz Yiğit 80 yaşında damat oluyor. Türkiye tarihine damga vuran Türkbank skandalında başrolde olan Yiğit'in Alaattin Çakıcı'yla ilgili sözleri çok konuşulmuştu. Yiğit, "Çakıcı arayınca kimyam değişiyordu" demişti.

TMSF tarafından 1998 yılında el konulan BankEkspres'in eski sahibi olan, Türkbank ihalesine fesat karıştırmaktan dolayı da hapis yatan iş insanı Korkmaz Yiğit, damat oluyor.

Daha önce iki kez evlenen ve bu evliliklerinden biri kız beş çocuğu olan iş insanı Korkmaz Yiğit, 80 yaşında 3. kez damat olmaya hazırlanıyor.

Sabah’tan Bülent Cankurt’un haberine göre, ünlü iş insanının, yaklaşık 10 yıldır flört ettiğini ortaya çıktı. Yiğit’in "Hayat arkadaşım" dediği isim Sibel Yıldız. 50'li yaşlarının başında olan Sibel Yıldız ile hayatının ikinci baharını yaşayan Korkmaz Yiğit ilişkiyi resmiyete dökmeye karar verdi.

korkmaz-yigit.jpg

Korkmaz Yiğit ile Sibel Yıldız, yarın Ortaköy'de popüler bir mekanda evlenecek. Nikahlarına, 40 kişinin şahitlik edeceğini öğrenildi.

korkmaz-yigit1.jpg

Türkiye'nin ilk özel bankası olan Türk Ticaret Bankası'nın (Türkbank), yüzde 84,52'lik hissesinin Korkmaz Yiğit'e satışı sürecinde suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın müdahalesinin olduğu ortaya çıkmıştı. Yiğit, ihaleye girenleri tehdit ettiği ortaya çıkan Çakıcı'nın kendisini de tehdit ettiğini söyleyerek, hukuka aykırı iş yaptığını itiraf etmişti.

turkbank.jpg

KORKMAZ YİĞİT: ALAATTİN ÇAKICI VÜCUT KİMYAMI BOZDU

Yiğit, Çakıcı’nın da kendisini tehdit ettiğini söylerken, “Sadece o arıyor, konuşmak mecburiyetinde kalıyordum. Tükürüklerim kuruyor, vücut kimyam bozuluyordu. ‘Hayır konuşmam’ diyemiyordunuz. İlkokula gidecek çocuğunuzun kaçta okula gittiğini, İskoçya’da okuyan iki çocuğunuzu biliyordu. O ses sizi ne hâle getiriyor, düşünebiliyor musunuz? Benim yerime başka bir işadamı nasıl davranabilirdi ki…” demişti.

turkbank1.jpg
Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın isminin karıştığı ve Mesut Yılmaz hükümetinin düşmesine neden olan Türkbank skandalı, Türkiye'nin yakın tarihine damga vurdu.

KORMAZ YİĞİT KİMDİR?

Azeri asıllı bir ailenin çocuğu olarak Erzincan'da dünyaya gelen ve ortaokul yıllarında ailesiyle İstanbul'a göçen Korkmaz Yiğit, 90'lı yıllarda İstanbul'da üst-gelir grubuna yönelik inşaat projeleriyle ismini duyurdu. 1990'ların ortasından itibaren farklı sektörlerde büyümeyi seçen Yiğit, Bank Ekspres'i satın aldıktan sonra Kanal 6, Kanal E ve Genç TV televizyon kanalları ile Yeni Yüzyıl, Ateş ve Milliyet gazeteleri Korkmaz Yiğit Holding bünyesine kattı. Ağustos 1998'de yapılan Türk Ticaret Bankası'nın yüzde 84.52'lik hissesinin satışı ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandı.

Ancak, Alaattin Çakıcı'nın ihale sürecinde Yiğit lehine devreye girdiği, dönemin başbakanı Mesut Yılmaz ile devlet bakanı Güneş Taner'in skandala karıştığı ortaya çıkınca, ihale iptal edilmişti. Bank Ekspres davasında, 'Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak' ve 'Özel belgede sahtecilik' suçlamalarından 6 ay tutuklu yargılanan Yiğit, 2003'te bu davadan beraat etti. Hapishaneye girdikten sonra Yeni Yüzyıl ve Ateş gazetelerini Okay Gönensin'e, Milliyet'i Aydın Doğan'a, Kanal 6 televizyonunu da Ahmet Özal'a iade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.