Tartışma yaratacak iddia! Bakanlık yardımı ortadan kayboldu!

Tartışma yaratacak iddia! Bakanlık yardımı ortadan kayboldu!

Ağrı’da yoksul yurttaşlara verilmesi gereken yardım kolileri ve içerisinde binlerce TL yüklü alışveriş kartları ortadan kayboldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın dağıtması gereken yardım kolileri ve alışveriş kartları için AKP İl Başkanlığı’nın görevlendirildiği, bu aşamadan sonra yardımlardan bir daha haber alınamadığı öne sürüldü.

Ağrı’da yardıma muhtaç olan ailelere verilmesi gereken yardımların akıbeti sorgulanıyor. 

Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre; geçen hafta, içerisinde binlerce TL yüklü olan alışveriş kartlarının AKP İl Başkanlığı’nda dağıtıldığını öğrenen çok sayıda yurttaş, kartları talep etti. AKP İl Başkanlığı’ndan da bu kişilere, “Kartlar, ihtiyaç sahiplerine dağıtılması üzerine, mahalle muhtarlarına gönderildi” denildi. Sosyal medya hesapları üzerinden yorumda bulunan bazı mahalle muhtarları ise iddiaları yalanladı. Muhtarlar, yaklaşık iki yıldır alışveriş kartları veya erzak kolilerinin kendilerine hiç iletilmediğini kaydetti.

AKP’den konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmezken HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

AKP İl Başkanlığı’nın devletin resmi yardımlarında görevlendirilmesine tepki gösteren Taşdemir, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yanıtlaması istemiyle hazırladığı önergesinde, şu sorulara yer verdi:

- AKP Ağrı İl Başkanlığı’na alışveriş kartı ve yardım kolilerinin geldiği bilgisi doğru mudur?

- İhtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere gelen yardımlar neden Valilik, belediye ve muhtarlar aracılığıyla değil de AKP il teşkilatı üzerinden dağıtılmaktadır?

- Yardımlardan yararlanmak için kaç hane başvuru yapmıştır? Başvuru yapan hanelerden kaçına yardımlar ulaştırılmıştır?

- Yardım kolilerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmadığı bilginiz dahilinde midir?

- İhtiyaç sahiplerine gelen yardımlar kimlere, neye göre dağıtılmıştır?

- Yardım kolileri ve alışveriş kartlarının gerçekten ihtiyacı olan hanelere ulaşılması konusunda ne tür çalışmalar yapmaktasınız?
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.