Perinçek'in "Öcalan" açıklamalarına AKP'den yanıt!

Perinçek'in "Öcalan" açıklamalarına AKP'den yanıt!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Doğu Perinçek'in açıklamaları hakkında, "Bu konu kim tarafından gündeme getirilmişse ona sormak lazım. Saçma sapan bir iddiadır." ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in teröristbaşı Öcalan için "Türk devleti Öcalan'a 'Silahları bırakın, biz yanlış yaptık' dedirtecek. Şu an devletin, MİT'in elinde oyuncak durumunda. Onu kullanıyorlar" sözlerine AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten yanıt geldi.

AKP MYKP toplantısı sonrasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulan Çelik, Perinçek'in iddialarıyla ilgili şu açıklamaları yaptı: 

Bu konu kim tarafından gündeme getirilmişse ona sormak lazım. Saçma sapan bir iddiadır.

Bunu gündeme almak da hiçbir şekilde gündemde olmayan bir şeye cevap vermiş konumuna düşürür. Böyle bir şey söz konusu olamaz.

Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına yanıt

Cumhur ittifakı açısından erken seçim söz konusu değildir. Seçimler zamanında yapılacaktır. Sayın Bahçeli bunu bugün net bir şekilde ifade etmiştir.

Cumhurbaşkanımız da bunu aynı şekilde ifade ediyorlar. Aynı zamanda cumhur ittifakının cumhurbaşkanı adayının da sayın Erdoğan olduğu Bahçeli tarafından açıklandı.

Bu açıklama için sayın Bahçeli’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Cumhur ittifakı dimdik ayaktadır ve yapılacak daha çok işimiz var.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilirken arzu edilen şeylerden bir tanesi de erken seçimlerin gündemden kalkmasıydı. Hükümetin ve belediyelerin işlerine vatandaşın verdiği yetki çerçevesinde uzmanlaşmasıydı. Yıllar kaybeden birtakım yüklerden kurtulma arzusuydu bu. Seçimler zamanında yapılacaktır. Erken seçim gündemde değildir. 

ENİS BERBEROĞLU KARARI

Yerel mahkeme kendi kararında ısrar edeceğini söyledi bu hukuki bir süreç buna söylecek bir sözüm yok. TBMM’nin bir şey yapması için ortadaki kesin hükmün kalkması gerekiyor. Yeniden yargılama ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin bir kararı oldu ancak bu kesin hükmü kaldırmadı.

EBA HAKKINDAKİ İDDİALAR

EBA ile ilgili olarak canlı derse katılımın 1 milyonla sınırlı olduğu söyleniyor böyle bir sınır yok. EBA başarılı olacak bu çocukları eğitilecek pandemi döneminde biz bunu da başaracağız. Canlı ders yapısı ile hizmette bu sayı 2 milyona da çıkarılabilir. Bununla ilgili çalışmaları sürdürüyorlar bunun bir sınırlandırması yok. Şu anda tüm ihtiyaçları karşılayabilecek kapasitedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.