Öztrak: Yerel mahkeme suç işledi

Öztrak: Yerel mahkeme suç işledi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yerel mahkemenin Enis Berberoğlu hakkında verdiği kararı değerlendirdi. Öztrak, yerel mahkemenin suç işlediğini ifade etti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak Meclis'te basın toplantısı gerçekleştirdi. Öztrak'ın gündeminde yerel mahkemenin Enis Berberoğlu hakkında verdiği karar bulunuyor.

Öztrak'ın açıklaması şu şekilde:

Herkes Anayasa Mahkemesinin kararına uymak zorundadır. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin kararına uymayı reddetmiştir. Karar açık olmasına rağmen 14. Ağır Ceza Mahkemesi, "Ben buna uymam" diyor.

Anayasa Mahkemesi kararına bir alt mahkemenin uymayı reddetmesi, Anayasa'yı ihlal etmektir. Anayasa Mahkemesi ve milletvekilinin millet tarafından verilen hukukunu yok saymaktır. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin yaptığı görev suçudur. Hakimler Savcılar Kurulu daha önce birçok olayda yaptığı gibi resen harekete geçmelidir. Bu konu iki gün içinde İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ne intikal edecek. Umarız bu hukuksuzluğa son verilir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hak, hukuk, adalet mücadelemize devam edeceğiz.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.