Nagehan Alçı, Rasim Ozan Kütahyalı'yla yaşadıklarını anlattı: Şiddet elle boğma girişimine kadar vardı

Nagehan Alçı, Rasim Ozan Kütahyalı'yla yaşadıklarını anlattı: Şiddet elle boğma girişimine kadar vardı

Gazeteci Nagehan Alçı, katıldığı YouTube programında eski eşi Rasim Ozan Kütahyalı'nın kendisine uyguladığı şiddeti anlattı.

Gazeteci Nagehan Alçı, anlaşmalı olarak boşandığı eşi Rasim Ozan Kütahyalı'dan psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü açıkladı. Yaşadıklarını sosyal medya hesabından duyurmasının ardından Alçı, bugüne kadar çocukları için sustuğunu söyledi.

Kütahyalı ile davalık olan Alçı'nın açtığı davanın dilekçesini B Yüzü yayımlamıştı. Dilekçede Kütahyalı'nın Alçı'ya hakaretleri aktarılmıştı.

Yaşadıklarını anlattı

Alçı, konu ile ilgili Gazeteci Nevşin Mengü'nün Youtube kanalına konuk oldu.

ekran-resmi-2024-07-09-11-00-14.png

Alçı, Kütahyalı'nın fiziksel şiddet uyguladığını, eve polis bile çağırdığını açıkladı. Kazandığı parayı da Kütahyalı'nın ilk günden itibaren elinden aldığını iddia etti.

Alçı, eski eşinin nafaka ödemediğini, herkesle hacizlik olduğunu söyledi.

Alçı, "Korkunç hakaretler, mesajlar, fiziksel şiddet uyguluyordu. Eve polis çağırdım. Benim kazandığım parayı ilk gün elimden alıyordu" dedi.

'Annenizi ben yarattım'

Kütahyalı'ya yönelik öne sürdüğü psikolojik şiddet iddialarını da Alçı şöyle anlattı:

"Bir gün bana kızdığı için çocukları televizyonun karşısına oturtturmuş. Benim kötü göründüğüm bir yayını açıp, 'Çocuklar, anneniz bu kadar çirkin ve şişmandı. Annenizi ben yarattım,' dedi."

Şiddet elle boğma girişimine kadar vardı

Alçı, Rasim Ozan Kütahyalı’nın kendisine uyguladığı şiddetin boyutunun boğma girişimine kadar vardığını da belirtti.

medenice-guzel-bir-sekilde-bitiriyoruz-6579.jpg
Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı anlaşmalı boşanmışlardı

Dava açmıştı

Nagehan Alçı, eski eşi Rasim Ozan Kütahyalı hakkında hem ceza hem de 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı. B Yüzü’nün haberine göre; dava dilekçesinde Nagehan Alçı’nın boşanma kararından sonra da Rasim Ozan Kütahyalı’nın ağır şiddetinden kurtulamadığı vurgulanmıştı.

Dilekçede, “Artık can güvenliği de tehlikede olan müvekkil bakımından şikayet yapmak zorunlu olmuştur. İşbu dilekçemiz ekinde sunacağımız WhatsApp mesaj örnekleri ile de kanıtlayacağımız üzere davalı mütemadi olarak davacı müvekkile hakaret etmekte, davacıyı tehdit etmekte ve ayrıca kendisini polis memuru olarak tanıtmak suretiyle üçüncü kişilere mesajlar göndererek davacı aleyhine asılsız suçlamalarda bulunmakta, iftira atmaktadır” denilmişti.

Hakaret mesajları dava dilekçesinde

Dilekçede Kütahyalı’nın attığı belirtilen mesajlardan örnekler de sunulmuştu. Mesajlardan bazıları şöyle:

-"loser insan", "loser yaratık", "düşük seviyeli başarısız zavallı", "şımarık, küstah", "sahte ve sinsi insan", "yeteneksiz", "aptal", "cahil"

-"hizmetçi, İbrahim Tatlıses' in kadını mısın", "köpek oldun", "köpek gibi hizmetçilik ediyorsun", "tiksiniyorum senin alaturka rezil kimliğinden", "onurlu ol, gururlu ol"

-"Nagehan sen idiotsun, salaksın", "ruhen çirkin bir insansın”, “için çürümüş, bunamış, bunak"

-"öldün sen öldüüünnnn", "seninle ROK'un karısı diye fantezi yapıyolar, buradan iş çıkar mı diye düşünüyorlar."

Cavit Çağlar ve Aydın Doğan’a küfür

Dilekçede, 28 Mayıs’ta aralarında Nagehan Alçı’nın da bulunduğu pek çok gazetecinin de katıldığı bir yemek davetinden sonra Kütahyalı’nın hakaret mesajları attığı belirtilmişti. Kütahyalı’nın küfrettiği isimler arasında Aydın Doğan ve eski Bakan Cavit Çağlar da bulunuyor.

Alçı’nın avukatının verdiği dilekçede, konu şöyle anlatıldı:

“Yemek davetine katıldığı için hem müvekkile hem de davette bulunan aralarında Cavit Çağlar, Aydın Doğan gibi kamuoyunda tanınmış son derece saygın kişilere ‘Sen o şerefsizlerin cumartesi masasında meze olan, onlara yalakalık eden 47 yaşında kart bir kadınsın, Cavit Çağlar başta olmak üzere tüm o...çocuklarını anasından doğduğuna pişman edeceğim', 'Git o itlere de okut cumartesi onların masasında meze olurken' demek (yazmak) suretiyle hakaret etmiştir.”

Nagehan Alçı adına kredi kartları çıkartıldığı belirtilen dilekçede, şunlar kaydedilmişti: “Rasim Ozan Kütahyalı, evlilik birliği devam ettiği sırada davacı müvekkile çok sayıda banka evrakını zorla imzalatmış, müvekkilden aldığı vekaleti de kötüye kullanarak davacı Nagehan Alçı adına çok sayıda yüksek limitli kredi kartı çıkartmış, bunların bir kısmını kendisi kullanmış bir kısmını ise müvekkilin bilgi ve onayı dışında üçüncü kişilere kullandırarak bu kullandırmadan haksız kazanç elde etmiştir. Söz konusu kredi kartlarının üçüncü kişiler tarafından kullanıldığından müvekkilin kendisine T.C. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 261 017 ** vergi kimlik no’lu Elif D. isimli şahsa ilişkin yapılan soruşturma kapsamında tebligat gönderilerek müvekkilin ifadeye çağrılması sonucu haberi olmuştur. Davacı müvekkil gerek evlilik birliği devam ederken, gerek boşanma aşamasında, gerekse de boşanma kesinleştikten sonra bu kredi kartlarını iptal ettirmek istediğini defalarca dile getirmişse de her defasında davalı tarafından ağır şekilde tehdit ve manipüle edilmiştir. Davacı müvekkilin söz konusu kredi kartlarının borçlarının ödenerek bunların kullanıma kapatılmasına ilişkin isteğini dile getirdiği ve karşılığında davalı tarafından tehdit edildiği sayısız mesaj tarafımızdan şikayet dosyamıza sunulacaktır.”

Kütahyalı’nın, Alçı’yı "Avukatlarım sana medya savaşı başlatmamı söylüyor" şeklinde mesajlar göndererek tehdit ettiği ve Alçı adına olan kredi kartlarını kullanmaya devam etmeye çalıştığı belirtilen şikayet dilekçesinde, şöyle denilmişti: ”Müvekkil, davalının tehditleri nedeniyle işini dahi huzurlu bir şekilde yerine getirememektedir. Aynı şekilde davalının, kişilik haklarına aykırı eylemleri neticesinde müvekkilin itibar ve saygınlığı zedelenmiştir. Maalesef ki müvekkil bu yaşanılanlar neticesinde derin bir üzüntü, elem, ızdırap ve keder yaşamış, sürekli olarak davalı tarafından kendisine zarar verileceği korkusuna maruz bırakılmıştır. Bu nedenlerle manevi tazminat talepli işbu davayı açma zorunluluğumuz doğmuştur."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.