Maaş bordrosu ortaya çıkmıştı: TÜGVA eski Genel Başkan Yardımcısı'ndan 'Kur'an ve sünnet' çıkışı

Maaş bordrosu ortaya çıkmıştı: TÜGVA eski Genel Başkan Yardımcısı'ndan 'Kur'an ve sünnet' çıkışı

TÜGVA eski Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır, bu döneme ait maaş bordrosunun ortaya çıkması sonrası açıklama yaptı.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü döneme ait maaş bordrosu ortaya çıkan Dr. Suat Kır, kişisel Twitter hesabında bir açıklama yaptı. 

Kendisine yöneltilen eleştiriler için "Karşımızdaki leş kargalarının ne düşündüğü umurumuzda değil" diyen Kır, bu açıklamayı 'dostlarının sui zanlarına sebep olmaması' için yaptığını söyledi. 

 

Kır, TÜGVA Genel Başkan Yardımcılığı'nı beş yıl sürdürdüğünü belirterek şunları kaydetti: 

"Öncesinde ise 3 büyük STK'da YK üyeliği, genel başkan yardımcılığı, bir siyasi partide mahalle başkanlığı görevlerim oldu. TÜGVA sonrası, şuanda da gençlik ve İslami ilimler odaklı çalışmalar yapan 3 STK'da yönetim kurulu üyeliklerim, çeşitli görevlerim bulunmakta.

Allah'a (azze ve celle) bize dinine hizmet etme imkânı bahşettiği için hamdü senalar ediyorum Tüm bu siyasi ve sivil toplum çalışmalarımda aynı zamanda çeşitli şirketlerde(5 ayrı şirket) çalıştım. Bir taraftan çalışıp kalan vakitlerimde gönüllü olarak bu hizmetlere destek oldum. Lisans olarak bilgisayar mühendisliği ve aynı üniversitede endüstri mühendisliği mezunuyum. Okulumu 3. olarak bitirdim.

Sonrasında ilk yüksek lisansımı yönetim bilişim sistemleri (MIS) alanında yaptım. İkinci yüksek lisansımı işletme alanında başka bir üniversitede bitirdim. Son olarak doktora eğitimimi işletme alanında tamamlamak Allah'ın (azze ve celle) izniyle nasip oldu. Kıymetli dostlar hem eğitim, hem iş hayatı hemde sivil toplum çalışmalarımda Kur'an ve sünnete mugayir hiçbir eylemim olmadı hamdolsun.

 

'DAVA ADAMI GENÇLER YETİŞSİN DİYE YAPILMASI GEREKEN HER AKSİYONUN İŞÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Allah cc ve Resul sav buyruğuna tam bağlı, dininde pazarlıksız,vatan sevdalısı,kafire düşman Müslümana dost gençler yetişsin diye harcadığım her saniye için Allah Teâlâya hamd ediyorum. Bugün olduğu gibi toprağa girene kadar bu gayretle devam etmek için Allah Teâlâ'ya sözüm var. Evel Allah (CC) karşımızdaki leş kargalarına rağmen kanımızın ve terimizin son damlasına kadar ehli sünnet vel cemaat akidesine tam bağlı, dünya görüşüne sadık, tavizsiz davasının adamı gençler yetişsin diye yapılması gereken her aksiyonun işçisi olmaya gayret edeceğiz."

FETÖ'YLE İLGİLİ MESAJI GÜNDEM OLDU

Öte yandan Kır'ın 2013 yılında Fethullah Gülen'i savunduğu mesaj da sosyal medyada yeniden paylaşılmaya başlandı. Kır, 5 Haziran 2013 tarihinde şu paylaşımı yapmış: "Çapulcular, Fethullah Gülen’e ve cemaatinin faaliyetleri başta olmak üzere bütün dini sivil toplum hareketlerine karşı da tepkililer."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.