HDP'li Mithat Sancar'dan dikkat çeken açıklama!

HDP'li Mithat Sancar'dan dikkat çeken açıklama!

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin grup toplantısında konuştu. İşte ayrıntılar...

Sancar'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Yanıldılar başaramadılar. Yürüyüşümüz devam ediyor. Sendelemedik bile."

"İktidar, HDP'nin gücünü bizden bile daha iyi biliyor"

"Bu iktidara kaybettireceğiz dedik. Ve yine başardık. İkinci kez seçimlerde ağır bir yenilgi tattırdık bu iktidara. HDP'nin gücünü en iyi bilen bu iktidarın kendisidir. Belki bizden bile iyi biliyordur arkadaşlar."

"Çağrılarımız bazen yanlış anlaşılıyor"

"Çağrılarımız bazen yanlış anlaşılıyor. Bizim kimseden özel destek istediğimiz yok. Bizim çağrımız birlikte yürüme çağrısıdır. HDP kendini koruyacak güçlü bir halk desteğine sahiptir. Bizim kendimize güvenimiz haklılığımıza inancımız da tamdır. Çağrılarımız destek çağrıları değil birlikte yürüme çağrısıdır. Gelin faşizmi birlikte durduralım."

Sayıştay raporları

"Bu halkın milyarlarca lirası israfa gidiyor. Oraya giden her kuruş çocuğuna eğitim için bile tablet alamayan, tv alamayan, internet alamayan emekçi yoksul ailelerin cebinden çıkıyor. Ve bir de tabi yandaşa ayrılan rantlar. Sayıştay raporları bunları gizleyemez hale geldi. Bir şekilde Sayıştay raporlara geçirmek zorunda kalıyor Halbuki biliyorsunuz denetim kurumları baskı altına."

"Bu ülkeyi yönetmeye ortak olduğumuzda..."

"Çalınan bu ülkenin geleceğidir. Yalana dur diyeceğiz. Yalana, talana dur diyeceğiz. Halk için ekonomi ve ekonomide adaleti savunuyoruz. Bunun her alanda hayata geçirilmesi için programlar yapıyoruz. Bu ülkeyi yönetmeye ortak olduğumuzda herkes görecek ki bu ülkenin kaynakları yoksula aş, iş için yeterlidir."

Kobani eylemleri

"Bu iktidar Kobani'ye IŞİD saldırısı devam ederken izlediği politika nedeniyle suçludur. Bu iktidar sessiz kalmak, yardım yollarını kapamakla, açmamakla ve bunları bir politika haline getirmekle suçludur Protestoculara güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu ortaya çıkan provokasyonlardan da suçludur."

"O dönemin sorumluları da bu dönemin kumpasçıları da hesap vermekten kaçamayacak."

"Bunlar militarizmi içeride yerleştirmek için uzun zamandır hazırlık yapıyor"

"Bu iktidarın ayakta kalmak için dayandığı en temel politika savaş politikasıdır. İçeride ve dışarıda çatışma her alanda savaş naralarıyla fetih şiirleri okumaya çalışıyorlar. Biz tutup da o politikaları eleştirdiğimize neyin ne oluğunu biliyoruz. Bunlar militarizmi içeride yerleştirmek için uzun zamandır hazırlık yapıyor.  Bu ülkeden bu savaş politikalarına en kararlı şekilde karşı çıkmadıkça bu ülkeye demokrasiyi de barışı da getirmek çok zordur. Barış çağrılarımız talana, ranta karşı mücadele çağrısıdır Bu çağrıyı bir kez daha yineliyoruz; kan istemeyen talana karşı olmayan, yalanı reddeden herkes bu iktidarın savaş politikalarının karşısında durmalıdır Hiç kimse hakikati bizim kadar açık ve çıplak bizim kadar dile getirmiyor, bizim kadar hakikatin peşine düşmüyor Onun için korkuyorlar. Korktukça da saldırıyorlar. İlk seçimde bu iktidara kaybettirecek temel güç HDP'dir. Ama seçimi bekleyecek değiliz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.