Erol Mütercimler imam hatiplerle ilgili kullandığı ifadeye açıklık getirdi

Erol Mütercimler imam hatiplerle ilgili kullandığı ifadeye açıklık getirdi

Erol Mütercimler'in Halk TV canlı yayınında imam hatiplerle ilgili kullandığı ifadeye açıklık getirdiği konuşması

Erol Mütercimler, Haber Global'de katıldığı ve tarikatların tartışıldığı program sırasında,  "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız" ifadeleriyle ilgilgili açıklamada bulundu. 

Erol Mütercimler'in Halk TV canlı yayınında imam hatiplerle ilgili kullandığı ifadeye açıklık getirdiği konuşması :

"Program tarikat ve cemaatlerle ilgiliydi. tarikatların tarihiyşle ilgiliydi.  süreç içinde bunların nasıl bozulmaya başladığını anlattım. Bu konular konuşulurken bir yerde şöyle bir yargı dile getirildi haklı olarak. toplumda yanlış algılar oluşuyor ve toptancı suçlamalara gidiliyor. ve bunun daha işleri çözülemez hale geldiği konuşuldu, haklı olarak. 

Tüm bunlar konuşulurken Müfit Yüksel bir yerinde dedi dki neden bunlar oluyor. Dini hassasiyeti olan insanlar kentlerden varoşlara çekiliyor dedi. Dolayısıyla tarikatlar niçin merdiven altı görüntüye girdi dedi ve şöyle dedi; misyoner okullarını saydı, bu toplum misyoner okullarının mezunlarına itibar gösterirken imam hatiplere değer vermiyor dedi.

3 saat boyunca tam da toplumdaki algılar konuşulduğu için ben de 3 saattir izleyici izliyor sandım. Ben de dedim ki "Toplumda imam hatipler için böyle haberler geldiğinde insanlar imam hatip okullarıyla özdeşleştiriyor" dedim, kastım buydu. Misyoner okullarının çocukları da bizim imam hatiplerin çocukları da bizim dedim. Hakaret olsaydı, Müfit Bey buna karşılık verirdi. İlahiyatçı profesör itiraz ederdi. Ne müfit yüksel kimse itiraz etmedi. Zaten herkes anladı ki, 3 saatlik konuşma bunun zeminiydi. Dert yandığımız buydu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.