Dükkanını "Namuslu bir şekilde battık” pankartı asarak satışa çıkarmıştı... O esnaf konuştu: Pandemi sürecinde lebalep batırdınız bizi!

Dükkanını "Namuslu bir şekilde battık” pankartı asarak satışa çıkarmıştı... O esnaf konuştu: Pandemi sürecinde lebalep batırdınız bizi!

Trabzon’da dükkanını “Namuslu bir şekilde battık” diye satışa çıkaran esnaf İbrahim Odabaşı, “Pandemi sürecinde lebalep batırdınız bizi” dedi.

Salgın nedeniyle geçici olarak dükkânını kaptan esnaf zor duruma düştü. Esnaf iş yapamıyordu ancak faturalar, vergi ödemesi geliyordu. Çoğu da dükkânını kalıcı olarak kapatmak zorunda kaldı. Dükkânı batan esnaflardan birisi de Trabzon’daki lokantacı İbrahim Odabaş’tı. “Namuslu bir şekilde battık” diye pankart asıp dükkânını satışa çıkaran İbrahim Odabaş, yaşadıklarını anlattı.

Odabaş “Namuslu bir şekilde battık derken devletimizin koyduğu kurallara uyduk, hiçbir şekilde açmadık, bir şey yapmadık. Ama yapmadığımız halde onlar söylenenin tam tersini yaptı. Kongreler yaptı, kayak merkezini açtı. Hiç alakası olmayan insanlar güzel yaşarken benim çalışan işçilerime bile maaş hacizleri geliyor şu anda.” dedi.

Odabaş “Elektriğimizi kestiler, aboneliğimizi iptal ettiler. Bizi kendi kaderimizle baş başa bırakıp, bir ülkenin Cumhurbaşkanı ‘Lebaleb bu salonları doldurduğunuz için teşekkür ediyorum’ derken ben onu şöyle anladım. Burada 13 kişi çalışıyordu, bir sürü gariban öğrenci buradan nasiplenmiştir… EBA sistemi var. Evimden internetim kesildi, ödeyemedim. Bir lira gelirim yok. Öğretmenim kızımı arıyor, diyor ‘Derse girmedin’. Kızım diyor ki ‘Öğretmenim internetimiz kesik, babam ödeyemedi’. Öğretmenim diyor ki ’Niye babanın 110 TL ödeyecek parası yok mu?’. Burası çok önemli. Şimdi ne diyebilirim daha. Lebaleb batırdınız bizi, namuslu şekilde battık derken bize uyguladığınız kuralları yerine getirdik ama namussuzluğu siz yaptınız.” dedi.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.