DHA'da flaş atama! Eski çalışanı DHA'ya geri döndü

DHA'da flaş atama! Eski çalışanı DHA'ya geri döndü

Celal Korkut'un DHA Genel Müdürlüğüne getirilmesinin ardından yeniden yapılanma içerisine giren kurumda flaş bir atama gerçekleşti.

Kuruluşundan bu yana Demirören Haber Ajansı'nda görev yapan ancak geçen sene kurum ile yollarını ayıran Bekir Karakoca, DHA'nın Adana Bürosu'nun başına atanarak ajansa geri döndü.

Karakoca’nın, yeni görevini DHA Genel Müdürü Celal Korkut yaptığı paylaşımla böyle duyurdu:

 

Yuvaya hoş geldin Bekir Karakoca

Türkiye'nin dört bir yanında, her ilde hemen her ilçede çok geniş be haber ağına sahip olan Demirören Haber Ajansı (OHAL giderek daha güçleniyor. Adana'da 30 yılını DHA'da geçiren ve geçen yıl ayrılan Bekir Karakoca yeniden yuvaya döndü.

DHA'nın kuruluşundan bu yana görev yapan Bekir Karakoca'nın göreve dönmesiyle Adana'da daha güçlü daha etkin olacağız. Hem haber açısından hem kurumsal açıdan DHA, Adana'da yine zirvede olacak.

Adana'da çok iyi tanınan, çok sevilen Bekir Karakoca, DHA Ailesine çok katkı sağlayacaktır. Bekir Karakoca'nın ara verdiği dönemde DHA’yı Adana'da en iyi şekilde temsil eden Akif Özdemir ve ekibi, Karakoca'nın yönetiminde çok daha iyi işlere imza atacak. Hep birlikte sadece Adana değil, bölgedeki tüm iller ve ilçelerden en iyi en doğru, en etkili, en sağlam haberleri DHA olarak servis edeceğiz.

 

Tekrar hoş geldin Bekir usta, başarılar diliyorum.

303686-600x682.jpg

BEKİR KARAKOCA KİMDİR?

Adana’nın İmamoğlu ilçesinde 1970 yılında dünyaya gelen Bekir Karakoca, 1988’de Hürriyet Haber Ajansı İmamoğlu ilçe muhabiri olarak meslek yaşamına ilk adımını attı. 1990’da Adana Büro kadrosuna katılan Bekir Karakoca, uzun yıllar spor, adliye, polis muhabirliği yaptı.

Hürriyet Haber Ajansı ile Milliyet Haber Ajansı’nın birleştirilmesiyle kurulan Doğan Haber Ajansı’nda Taşra Masası Şefi oldu. Ardından İstihbarat Şefi olan Karakoca, 2017 yılı Kasım ayında DHA’nın Adana Bölge Temsilciliği’ne atandı.

 

İsmi Demirören Haber Ajansı olarak değiştirilen kurumda 32 yıl aralıksız görev yapan Karakoca, 2020 yılının Temmuz ayında kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.

Sürekli Basın Kartı sahibi Karakoca, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesi. Anadolu Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi’nin 2 dönem başkanlığını da yapan Karakoca, ayrıca mesleki alanda yaptığı çalışmalarla birçok ödüle layık görüldü.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.