Cumhur İttifakı'nın küçük ortağı BBP'de seçim krizi!

Cumhur İttifakı'nın küçük ortağı BBP'de seçim krizi!

Saray İttifakı'nın destekçisi Büyük Birlik Partisi'nde pazar günü yapılacak Olağan Kongre öncesinde, Genel Başkan Mustafa Destici'ye karşı aday olan Kürşat Mican, delege listesine dahi ulaşamadığını, Genel Merkez'de askıda olan listenin fotoğrafını çekmek isteyen avukatlarının üzerine yürünerek engellendiğini açıkladı.

Oda TV'nin aktardığı habere göre;Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) 18 Ekim’de yapılacak 11. Olağan Kongresi öncesinde şimdiye kadar 5 aday Genel Başkan Ankara Milletvekili Mustafa Destici’ye karşı adaylıklarını açıkladı.

Adaylığını açıklayan Kürşat Mican, YSK kararına rağmen delege listesinin kendisine verilmediğini ya da internet sitesinden ilan edilmediğini söyleyerek parti yönetimini eleştirdi.

Mican, avukatları aracılığıyla kongre öncesinde Genel Sekreter Üzeyir Tunç’tan aday listelerini istediklerini ancak listenin kendisine verilmediğini söyledi. Mican, askıya çıkarılan listenin fotoğrafını çekmelerinin ise partililer tarafından engellendiğini, Genel Merkez görevlilerinin avukatlarının üzerine yürüdüğünü belirtti.

Parti yönetiminin anti demokratik bir yaklaşım sergilediğini ifade eden Mican, “Bu davranışı kınıyoruz. Adil bir şekilde seçime gidilmesini istiyoruz. Sonuç itibariyle hepimiz partimize, camiamıza, ülkemize hizmet etmek istiyorsak adaleti gözetmemiz lazım. Biz geçmiş dönemde Türkiye’nin en adil en şeffaf hareketiydik. Geldiğimiz nokta bizleri ciddi manada üzmektedir” dedi.

AVUKAT LİSTE FOTOĞRAFI ÇEKEMEDİ

Mican’ın avukatı Muammer Dizdar ise parti delege listesinin askıda olduğunu tesadüfen öğrendiklerini ve listeyi incelemek istediklerinde 20 kadar partili tarafından engellendiklerini, fotoğraf çekmelerine izin verilmediğini aktardı. Müvekkilinin hak ve menfaatini koruma çabasının engellendiğini belirten Dizdar, Ankara Barosu ve avukatlar tarafından tespit tutanağı tutulduğunu bildirdi.

Dizdar, açıklamasında, “Hukukun üstünlüğünü tanımayanların zorbalığına boyun eğmemek için avukatlık yemini ettim. Mücadeleye gölge düşürmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.