'Cudi Dağı'ndaki ağaç katliamını AKP'li vekilin babası yaptırdı' iddiası

'Cudi Dağı'ndaki ağaç katliamını AKP'li vekilin babası yaptırdı' iddiası

Cudi Dağı'nda binlerce ağacın maden ocakları için kesildiği, bu işi yapanın AKP'li vekil Ceyda Bölünmez Çankırı'nın babası Mardin bağımsız eski Milletvekili Süleyman Bölünmez olduğunu iddia edildi.

Şırnak Cudi Dağı’ndaki binlerce meşe ağacının kömür ocaklarının açılması için kesildiğini ve maden ocaklarının birçoğunun kaçak olarak işletildiğini iddia eden CHP il başkanı Cangir Bilin, AKP İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın babası Mardin bağımsız eski Milletvekili Süleyman Bölünmez tarafından maden ocaklarının işletildiğini iddia etti.

Egemedyası'nda yer alan habere göre, AKP'li vekil Ceyda Bölünmez'in eski vekil olan babası Süleyman Bölünmez'in sıvıyakıt kaçakçılığından yargı giymesi hemen sonra maden işine girdiğini belirten CHP Şırnak il başkanı Cangir Bilin, şunları dile getirdi:

''Cudi Dağı eteklerinde meşe ağaçları var çok yüksek sayıda ağaçların kesildiği doğrudur. Benim gördüğüm 100 kamyondan fazla ağacın kesildiğini gördüm. Orada kömür ocakları açılıyor ve birçoğu kaçak olarak işletiliyor.

Bu işi yapan kişide AKP İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez'in babası Mardin eski bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez'dir. Süleyman Bölünmez'in Şırnak'ta ve Silopi'de ekipleri var. Kömür ocaklarının açılması, maden arama, baraj yapımı ve yol faaliyetlerinden dolayı binlerce ağacın kesilmesine devlet göz yumuyor.

Bu kesimlerle alakalı ne Orman Bölge Müdürlüğündeki yetkililer nede diğer bir yetkili bir kez dahi rapor tutmamış. Cudi Dağı’ndaki meşe ağaçlarının % 90'nını maden firması işletenler tarafından kesiliyor.

Bu maden ocakları bölgemize oldukca büyük zarar verdi. Maden ocaklarından çıkan duman o denli yoğun ki bu da doğaya ve insanlara çok büyük zarar veriyor. Ağaç kesimleriyle ilgili şikayetlerde oldu ama maalesef herhangi bir sonuç alınamadı.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.