Cavit Çağlar Olay TV ile gündemde ama...

Cavit Çağlar Olay TV ile gündemde ama...

Şöhreti 1990'lı yıllarda kalan eski bakan işadamı Cavit Çağlar, 20 yıl sonra Ekrem İmamoğlu için televizyon kurduğu iddiasıyla yeniden gündeme geldi.

Bu şekilde gündeme gelir gelmez de gazetecilere yaptığı çelişkili açıklamalarla sıkıntısını dışa vurdu.

Önce TV'nin kendisinde olmadığını ve sattığını söyledi.

Gelişmeler bu sözlerini doğrulamayınca bu kez, ''Televizyon benim, gazeteciler iş istemesin diye öyle dedim'' diye konuştu. 

Şimdi Olay TV'yi İmamoğlu için kurmadığına AKP iktidarını inandırmaya çalışıyor. Ama işi yine zor.

Çünkü kanalın başına İmamoğlu'nun yanında çalışan gazeteci Süleyman Sarılar, ana haber ekranına da muhalifliğiyle ünlü gazeteci arkadaşımız Nevşin Mengü geldi.

Çağlar, AKP'ye inandırmak zorunda hissediyor kendisini. Ama transfer edilen gazetecilerin kimliği bu konuda kendisini zorluyor.

Tam bu noktada Fatih Altaylı'ya yaptığı açıklamada, suçu kanalı kurmakla görevlendirdiği Nuri Çolakoğlu'na atıveriyor: 

''Başına Nuri Çolakoğlu'nu getirdim. Nuri iyidir ama solcudur. Solcuları topluyor işte. Ben bu personel işlerine karışmıyorum. Galiba orada bir İzmir dayanışması var. Nuri Çolakoğlu ile Nevşin'in ailesinin tanışıklığı var, Nuri getirdi.''

Ve ardından ekliyor Çağlar: Ekranda hiç yorum olmayacak, yorum yapanı gönderirim.

Şimdi, daha televizyonu yayına başlamadan ''Ben Tayyip Bey'i seviyorum, İmamoğlu'nu tanımam bile'' diyerek, iktidara bağlılık bildirmek zorunda kalan Cavit Çağlar'ın bu sıkışmışlıktan nasıl çıkacağını merak ediyor herkes.

Ve akıllara şu ihtimal geliyor: 20 yıldır bata çıka devlete 1 milyar dolar para ödemek zorunda kalan Cavit Çağlar, ''nereden girdim ben bu belalı işe, AKP ile tekrar bozuşup başımı belaya sokmayayım'' diyerek son anda Olay TV'nin fişini çeker mi?

Ş.Sevinç

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.