Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç'ın tahliyesine  CHP'li siyasilerden  gelen mesajlar   

Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç'ın tahliyesine  CHP'li siyasilerden  gelen mesajlar   

Mahkeme, Barış Pehlivan, Hülya Kılınç, Murat Ağırel'in tahliyesine karar verdi. Murat Ağırel, Ferhat Çelik ve Aydın Keser’in aynı zamanda adli kontrol uygulamaları kaldırıldı.

Libya’da ölen MİT görevlisinin kimliğini açıkladıkları gerekçesiyle tutuklanan Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv muhabiri Hülya Kılınç, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik, Yeni Yaşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser’in yargılandığı davanın duruşmasında Mahkeme, Barış Pehlivan, Hülya Kılınç, Murat Ağırel'in tahliyesine karar vermesinin ardından CHP'li siyasilerden mesaj yağdı. 

 Mesajları bazıları şöyle;

 

CHP 2018 Cumhur Başkanı adayı Muharrem İnce,

Aylardır haksız, hukuksuz bir şekilde tutsak edilen gazeteciler tahliye edildiler. Türkiye’de gazetecilik yargılandığı, gazeteciler tutsak edildiği sürece ne hukuk devleti olabiliriz, ne gerçekleri öğrenebiliriz, ne ekonomiyi düzeltebiliriz.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,

“Odatv davasında mahkeme kararını açıkladı: Mahkeme, Barış Pehlivan, Hülya Kılınç, Murat Ağırel'in tahliyesine karar verdi. Haksız, hukuksuz bir şekilde 6 aydır cezaevindeki gazeteciler nihayet özgürlüklerine kavuşuyor. #GazetecilikSuçDeğildir”

 

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,

“Gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç tahliye edildi. Adaletin en kötüsü geç tecelli edenidir...”

 

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil,

“Bir tek gün tutuklu kalmamaları, uydurma suçlamalarla hiç yargılanmamaları gerekirdi! Bugün ne mutlu ki özgürlüklerine, ailelerine kavuştular.. Her birine ayrı ayrı geçmiş olsun, darısı hukuki değil siyasi sebeplerle tutuklu herkesin başına olsun. #GazetecilikSucDegildir”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi,

“#GazetecilikYargılandı. Sonuçta Murat Ağırel, Aydın Keser, Ferhat Çelik, Hülya Kılınç, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Eren Ekinci’nin artık serbest olması sevindirici olsa da ben bugün çıkan karara “şartlı tahliye” diyorum. #GazetecilikSuçDeğildir demeye devam edeceğiz” 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel,

“Hoşgeldiniz dostlar.. Yanınızda olamadığım için çok üzgünüm bu kötü günlerde aldığımız en güzel haber sizlerin yeniden aramızda olması. @hulyakilinc01, @muratagirel”

 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Değerli gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç tahliye edildiler. Basın özgürlüğü demokrasilerin temel değeridir. Adaletin hakim olduğu bir Türkiye'de gazeteciler bir gün bile zindanda tutsak olmayacak, Türkiye özgürlük içinde yaşayacak.”

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.