ATO Başkanı sert çıktı: Meslekten men edilsin

ATO Başkanı sert çıktı: Meslekten men edilsin

Medeni kanunu hedef alarak yaptığı "ikinci el" çağrısıyla Türkiye'nin gündemine oturan ve görevden alınan Ali Edizer'e bir tekki de ATO'dan geldi. Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç, açığa alınmasıyla birlikte soruşturma süresince hekimlik yapamayacağını belirtti.

Ankara Tabip Odası (ATO) Başkanı Ali Karakoç, sosyal medyadaki tepki çeken paylaşımları ile gündeme gelen Ali Edizer’in açığa alınmasıyla birlikte soruşturma süresince hekimlik yapamayacağını belirtti.

Edizer hakkında kendilerinin de soruşturma açtığını anımsatan Karakoç, “Bu soruşturma sonucu onu 6 ay hekimlikten men etme hakkımız var ama bu kararımız için yargı yolu açık olacak. Bizim vereceğimiz cezanın Sağlık Bakanlığı onayından da geçmesi gerekiyor” dedi. 

YARGI YOLU AÇIK

Sağlık Bakanlığı, “Erkekler iki eş alsın” diyen ve adı Menzil tarikatı ile anılan Ali Edizer’in, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki başhekim yardımcılığı görevinden alınmasının ardından tabiplik görevinden de açığa alındığını duyurdu.

Edizer’in kadrosu da Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin önerisiyle, Güdül Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, yaşanan gelişmeleri değerlendiren ATO Başkanı Karakoç, “Şu anda meslekten men edilmedi ama görevden alındı. İdari görevinden de alındı. Açıkta olduğu süre boyunca hekimlik yapamaz” dedi.

ATO’nun da Edizer hakkında soruşturma açtığını anımsatan Karakoç, “Bizim uyarı cezasından 6 aylık meslekten men cezasına kadar yetkimiz var. Ama bu cezayı yalnız bizim vermemiz yetmiyor. Bu kararın yargı yolu da açık oluyor” ifadelerini kullandı.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.