15. Yerel Tohum Takas Şenliği 'tasarruf' gerekçesiyle yapılamayacak

15. Yerel Tohum Takas Şenliği 'tasarruf' gerekçesiyle yapılamayacak

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, 14 yıldır çiftçiye ve yerel üreticiye büyük katkıları olduğunu söylediği Yerel Tohum Takas Şenliği’nin bu yıl tasarruf genelgesi ile iptal edildiğini söyledi.

Seferihisar Belediyesi tarafından 14 yıldır düzenlenen, ‘Yerel Tohum Takas Şenliği’ bu yıl Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren tasarruf tedbirleri gerekçesiyle yapılamayacak.

BirGün'de yer alan habere göre, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Yerel Tohum Takas Şenliği’nin çiftçiye ve yerel üreticiye büyük katkıları olduğunu vurgulayarak şunları dedi:

“Yerli tohumumuza sahip çıkmak ve yaşatmak için ilkine 2010 yılında başladığımız Tohum Takas Şenliğimiz artık Seferihisar’ın bir marka değeri olmuş durumda. Seferihisar Tohum Takas Şenliği yalnızca bir şenlik olmasının ötesinde, atalık tohumumuza, yerli üreticinin alın terine ve toprağımıza sahip çıktığımız bir mücadelenin de yüzü oldu. Türkiye’nin dört bir yanından belediyelere ilham olduk. Can Yücel Tohum Merkezi’nde yetiştirdiğimiz milyonlarca tohum ve fide yeri geldi Manisa’da bir bahçede, yeri geldi Kars’ta bir tarlada hayat buldu. Ne yazık ki her yıl büyük bir heyecanla beklediğimiz ve bu yıl da 25 Mayıs’ta Ürkmez’de gerçekleştireceğimiz Yerel Tohum Takas Şenliği’ni, üzülerek gerçekleştiremeyeceğiz. Seferihisar Belediyesi olarak bundan sonra da yerli tohumun ve tarımsal üretimin gelişmesi ve desteklenmesi için üzerimize düşen her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Bizler yine toprağı ışıldayan bir memleket için çalışmaya devam edeceğiz. Şenlikte dağıtmak üzere yetiştirdiğimiz fide ve tohumların dağıtımı ile ilgili ilerleyen günlerde açıklama yapacağız."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.