Mehmet Şimşek'ten seçim sonrası ekonomik vaatler

Mehmet Şimşek'ten seçim sonrası ekonomik vaatler

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim sonrası yaptığı açıklamada, Orta Vadeli Programı güçlendirerek ve kararlılıkla uygulamaya devam edeceklerini söyleyen Şimşek, sürdürülebilir büyüme amaçlarına ulaşarak kalıcı refah artışını sağlayacaklarını ve refah artışının toplum tüm kesimlerince paylaşılacağını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yaptığı ilk açıklamada hükümetin ekonomi politikalarına değindi.

Orta Vadeli Programı güçlendirerek ve kararlılıkla uygulamaya devam edeceklerini söyleyen Şimşek, sürdürülebilir büyüme amaçlarına ulaşarak kalıcı refah artışını sağlayacaklarını ve refah artışının toplum tüm kesimlerince paylaşılacağını söyledi.

Mehmet Şimşek'in X (Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:)

"Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız. OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.